آموزش هواگیری کاشت ناخن

آموزش هواگیری کاشت ناخن

در این یادداشت قصد داریم تا در خصوص آموزش هواگیری کاشت ناخن نکاتی را بازگو کنیم ، اما بگذارید پیش از پرداختن به اصل موضوع ، با مثالی ساده شرایط کار را برای افرادی که با آموزش کاشت ناخن  به صورت تخصصی آشنایی ندارند روشن کنیم.

فرض کنید که بر روی یکی از دیوارهای منزل خود قصد چسباندن برچسب هایی رولی که به شکل چوب ، آجر و … بوده و لایه های زیرین خود را می پوشانند را داریم . در این عمل که ظاهراً کار سختی به نظر نمی رسد ، چنانچه خود به عنوان فردی نا وارد یا کم تجربه اقدام به انجام چنین کاری کنیم ، سطح زیرین این برچسب پس از پایان کار مملو از حباب های ریز و درشتیست که نه تنها فضای مکان مورد نظرمان را زیباتر نکرده ، بلکه باعث افت کیفیت و بدتر شدن ظاهر آن نیز شده است . این در حالیست که در اگر یک نصاب متخصص به این کار مبادرت می ورزید ، با تکیه بر سال ها تجربه ، مهارت بالا و ابزار آلاتی مخصوص این کار که در اختیار داشت ، می توانست این محصول را با بالاترین کیفیت ممکن به بار بنشاند .

 

در این مثال تنها بحث زیبایی کار و مهارت اپراتور مد نظر بود ، مطالبی که در خصوص کاشت ناخن و لزوم مراجعه به یک ناخنکار حرفه ای نیز مطرح می باشد ، اما تفاوت عمده ای که بین هوا داشتن یک برچسب و ناخن های مصنوعی وجود دارد ، جنبه سلامتی انسان است . شاید وجود حبابی پشت یک برچسب انسانی را زمینگیر نکند ، اما بی تردید وجود هوا زیر مواد کاشت ، با ایجاد محیطی سرد ، تاریک و نمناک ، مکانی ایده آل برای تولید و رشد انواع باکتری و قارچ ها که نهایتاً به سلامتی انسان لطمه وارد می کنند خواهد ساخت .

لذا در ادامه پس از بررسی علل پیدایش این معضلات ، به آموزش هواگیری کاشت ناخن خواهیم پرداخت :

هوا گرفتن ناخن عموماً دلایلی ثابتی دارد که از مهمترین آن ها می توان به عدم رعایت حد فاصل کیوتیکول و تزریق مواد اشاره کرد که چنانچه فاصله یک میلی متری آن ها رعایت نشود هوا از انتها به زیر مواد نفوذ می کند . برخورد شدید ناخن با عوامل خارجی و آسیب دیدگی فیزیکی آن در اثر ضربه هم عاملی حتمی در ورود هوا از میانه ناخن به درونش می باشد و در نهایت چنانچه ناخنکاری غیر مسلط و حرفه ای سر ناخن را با مواد نبسته و سوهان کشی نهایی را به خوبی انجام نداده باشد ، هوا از این ناحیه وارد سطح تحتانی مواد می گردد . در همین رابطه عدم همخوانی مواد با جنس ناخن ، چربی زیاد ناخن ، استعمال استون های بی کیفیت و استفاده بیش از حد لاک (و پاک کردن های متوالی در پی آن) از دیگر عوامل نامساعدیست که در آموزش هواگیری کاشت ناخن نکوهیده شده و به آن ها اشاره می شود .

 

اما در هنگام کاشت ناخن ، برای جلوگیری از این اتفاقات نامطلوب چه باید کرد :

·         همانطور که اشاره شد شناسایی میزان چربی ناخن متقاضی کاشت ، در آموزش هواگیری کاشت ناخن عملی بسیار مهم و حیاتی می باشد ، پس با تشخیص صحیح آن (که از روی پوست و موی مشتری نیز امکان پذیر است ) ، هرچه چرب تر بود پرایمر بیشتری بزنید .

·         دورتراشی در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است ، پس چنانچه می خواهید ناخنتان هوا نگیرد ، در این مرحله تمرکز و صبر زیادی به خرج دهید .

·         با اینکه در کاشت مواد ضربه های متعدد و آهسته از اهمیت فراوانی برخوردار است ، اما در همین اثنا قلمو را اندکی نیز بکشید تا از درگیری کامل مواد با سطح ناخن مطمئن شوید .

·         باید هدفتان از سوهانکشی مشخص باشد ، پس در این کار افراط و تفریط نکنید ! نه آنقدری پیش بروید که خش و ناهمواری های ناخن عمق پیدا کند و نه آنقدر کم پیش بروید که هنوز قسمت های براقی روی آن وجود داشته باشد . نواحی مجاور کوتیکول از اهمیت بالایی برخوردارند ، آن ها را فراموش نکنید .

·         مواد را شل و خمیری بر ندارید تا زمینه نفوذ هوا فراهم نشود .

·         و در نهایت زمانبندی در این کار بسیار مهم است . نه آنقدری عجله کنید که بلافاصله پس از پرایمر مواد را قرار داده و نه آنقدر صبر کنید تا پرایمر خشک شود .