آموزش کاشت ناخن ماربل

آموزش کاشت ناخن ماربل

پیش از پرداختن به آموزش کاشت ناخن ماربل لازم به ذکر است «ماربل» به معنای سنگ مرمر می باشد ، در نتیجه می توان پیش بینی کرد که ناخنی که در انتهای کار به آن خواهیم رسید قرار است ظاهری شبیه سنگ های مرمر داشته باشد .

 

 یکی از مهمترین ویژگی هایی که سنگ های مرمر دارند این است که علاوه بر داشتن زمینه ای با رنگ های گوناگون ، دارای خطوطی با رنگ های متضاد نیز هستند که هر کدام از آنها به دلیل وجود عنصری خاص در طبیعت به هنگام شکل‌گیریشان پس از ذوب و باز سازی ساختار در اعماق زمین پدید آمده اند . باگذر از این توضیحات و با عنایت به ظاهری که قرار است به آن برسیم ، وارد مقاله آموزش کاشت ناخن ماربل می شویم .

 

 در قدم اول این کار همانند همه روش هایی که در آن ها به کاشت ناخن مصنوعی بر روی انگشتان دست می پردازیم ، ابتدا نیاز است تا علاوه بر گوشت های کنار ناخن ، لایه های اضافه بر روی آن را هم کنار زده و چنانچه این عضو دارای ناهمواری های غیرطبیعی و یا عوامل چسبیده بر روی آن هست ، از این آلاینده های پاک شود .

 در قدم بعدی با استفاده از سوهان برقی لایه ای از روی ناخن برداشته و با تراشیدن قسمت های درخشان آن ، سطح فرو رفته ناخن را آماده پذیرایی از مواد شیمیایی مورد نظرمان می کنیم .

 سپس تیپ مورد نظر خود را بر روی ناخن چسبانده با توجه به سلیقه مشتری ، مقدار اندازه مورد نظر وی و همچنین شکل دلخواه او را بر روی تیپ به وجود می آوریم .

محو کردن خط تیپ و یکسان‌سازی آن با قسمت های پرداخت شده نیز قدم بعدی ماست که می بایست به آن پرداخته و در پایان این مرحله به ناخنی دست می یابیم که تیپ روی آن نصب بوده و محل تلاقی آن با قسمت های طبیعی ناخن به طریقی محسوس و واضح ، مشخص نمی باشد .

 گذاشتن ضد قارچ قدم بعدی آموزش کاشت ناخن ماربل می باشد . پس از اینکه این ماده را تزریق کرده و به همه جای ناخن مورد نظر را پخش کردیم ، زمان آن رسیده است تا ماده کاشت گچی خود را بر روی ناخن قرار دهیم .

همانطور که پیشتر گفته شد سنگ‌های مرمر دارای رنگ ها و طرح های متنوع هستند در نتیجه اگر ماهیت واقعی “ماربل” مد نظر ماست ، از هر رنگی در کار خود می توانیم استفاده کنیم ولی از آنجایی که مرمر سفید شناخته شده ترین رنگ در میان آن‌ها بوده و همچنین کاربرد آن نزد ایرانیان زیاد می باشد ، در نتیجه با شنیدن نام مارول به نام سنگ مرمر سفید می‌افتیم که دارای رگه های مشکی می باشد ، در نتیجه ما نیز با تأسی از همین الگو رنگ های مورد نظرمان را سفید مشکی انتخاب می کنیم  .

 

 در روش های دیگر  آموزش کاشت ناخن همواره تاکید ما بر روی اعمال منظم مواد بر روی ناخن و پخش کردن یکسانشان روی همه سطح ناخن بود اما در این روش نه تنها تاکیدی بر روی همواری آن ها نداریم ، بلکه به صورت عمدی باید با ابزارهای گوناگون خود خطوط نامنظم و طرح هایی نامتناسب و ناموزون روی آن بوجود آوریم . این طرح ها که علاوه بر خطوط منحنی می‌توانند دارای اعماق گوناگون و خطوط متقاطع نیز باشند پس از ایجاد شدند با مواد مشکی کاشت پر می شوند .

 تا به اینجای کار روی ماده سفید رنگ کاشت مسیر هایی خالی کرده و این کانال های خالی را با مواد مشکی پر کردیم .

پس از این مرحله با کمک استون و لیکوئید سعی می کنیم تا مواد در هم درآمیخته را در دیگر محو کرده یا شدت آن ها را تغییر دهیم تا حس نامنظمی طرح های روی سنگ مرمر به خوبی نمایان شوند .

در این مرحله آموزش کاشت ناخن ماربل خروجی فعالیت های ما آنچنان با کیفیت بالایی ظاهر می شود که برای کارآموزی که این روش را برای اولین بار اجرا کرده است هیجان و ذوق فراوانی به بار می آورد . در اقدام بعدی نوبت به اعمال کلیر بر روی رده های ایجاد شده می باشد . کلیر یک ساختار زجاجی شکل و شیشه ای بر روی شیار هایی که اعمال کرده ایم به وجود میاورد که علاوه بر محو کردن خطوطی که وجود داشت ، سبب می شود تا درخشندگی و تلألو خاصی بر روی ناخن های مورد نظرمان به وجود آید .

 

 پس از اتمام این کار ، با قرار دادن ناخن مورد نظر زیره نور یووی مواد کاشت را خشک و آن ها را آماده سوهان کشی می کنیم .

در مرحله آخر آموزش کاشت ناخن ماربل با سوهان کشی نهایی که عموماً به صورت دستی انجام می پذیرد ناخن جدید ما پستی و بلندی های خود را از دست داده و پس از پذیرش تاپ کت آماده بهره برداری می شود .