تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن

تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن

تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن : اگر قریب به دو دهه پیش دارای ناخنی بودید که اندازه ای کوتاه داشته ، دارای ظاهری نامطلوب بوده و یا ساختاری شکننده داشت ، مجبور به تحمل آن و یا اختفای همیشگی این بخش از بدن در مواقعی که نمی خواستید آن را به نمایش بگذارید بودید . این درحالیست که امروزه با روش های متعددی که برای کاشت ناخن وجود دارد ، می توان با قرار دادن این عضو مصنوعی به جای نمونه های طبیعی خود با ظاهر نامطلوب آن مقابله کرده و با تغییر شکل این قسمت از بدنمان به شکلی که می پسندیم ، یکی از نقاط ضعفمان را به نقطه قوت آن تبدیل کنیم .

 

 در همین راستا بانوانی که تجربه کاشت ناخن را داشته اند تا حدودی با مفاهیم و اصطلاحاتی که در این حوزه استفاده می شود آشنایی دارند . به عنوان مثال داشتن اطلاعاتی از انواع سوهان کشی دستی و برقی گرفته تا دانستن کاربرد موادی مانند پرایمر یا کلینر و همچنین داشتن اطلاعاتی از سخت افزارهای کاربردی مانند تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن ؛ از جمله اطلاعات پایه ای و رایجی هستند که هرکسی که یک بار در این محیط قرار گرفته و با آنها برخورد کرده باشد ، به خوبی با آن ها آشناست . پدیده های فراوانی نیز وجود دارند که با وجود تشابه در کاربرد ، چنانچه فردی شخصاً در کلاس های  آموزش کاشت ناخن شرکت نکرده و بخواهد تنها با مطالعه مقالات آموزش کاشت ناخن با آن ها آشنا شود یا آن ها را با یکدیگر اشتباه گرفته و یا به کلی منظور نویسنده را درک نمی کند . در این اثنا باید گفت که تیپ به عنوان یکی از مشتقات پلاستیک ، محصولیست که دارای ساختاری شفاف و یا رنگی در ابعاد مختلف – متناسب با اندازه ناخن های گوناگون بوده که در ارتفاع های متغیر تولید و عرضه می ‌شود . این محصولات با قرار گرفتن در امتداد ناخن ، روی آن چسبانده می شوند . شاید واژه “بستر سازی” ساده ترین عبارتی باشد که بتواند به شرح کاربرد این وسیله بپردازد . تیپ پس از اینکه بر روی ناخن چسبانده شد ، تا مادامی که این ناخن مصنوعی بر روی دستان شما وجود دارد ، باقی خواهد ماند و بار مواد کاشت را به دوش خواهد کشید .

 

 

همانطور که در همه آموزش های کاشت ناخن مبتنی بر تیپ به آن اشاره شده است ، ابتدا سطح رویی ناخن های طبیعی را سوهان می کشیم تا قسمت های براق ناخن از بین بروند و سپس با اعمال  ضد قارچ بر روی ناخن زمینه رشد قارچ و باکتری در محیط سرد و تاریک زیر ماده را از بین می بریم . در مرحله بعدی زمانی که تیپ مورد نظر بر روی آن می نشیند ، از یک سو ناخن کار با توجه به درخواست مشتری اندازه تیپ و همچنین حالت نوک آن را شکل داده و با پانچی مخصوص ارتفاع این قسمت را مشخص می کند و از سویی دیگر با سوهان کشی های منظم و اصولی به نحوی محل اتصال تیپ و ناخن را از بین می برد تا بعد از مواد گذاری تیپ به عنوان یک عامل خارجی معلوم نبوده و بتوان آن را به عنوان قسمت طبیعی خود دست در نظر گرفت .

 

پس از دانستن نکاتی در خصوص تیپ ، لازم است تا در مورد فرم هم اندکی صحبت کنیم تا تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن به خوبی مشخص گردد .

 

 همانطور که از نام قالب یا فرم (فرمر) پیداست ، این محصول وسیله ای کمکی است که سبب می شود تا ساختار ناخن شکل گرفته و مواد ما خشک شود اما برخلاف تیپ که در آنجا مستقر می شد ، قالب پس از تشکیل ساختار اصلی ناخن و خشک شدن مواد از آن جدا شده و سبب می شود تا ناخن با شکلی طبیعی تر به وجود آید . این محصولات نیز همانند تیپ ها دارای ابعاد مختلفی هستند تا متقاضیانی با هر نوع ساختار انگشت و ناخن بتوانند از آنها بهره بگیرند . در استفاده از این وسایل ، لبه قالب زیر ناخن انگشت مورد نظر رفته و امکان تزریق و قرار گیری مواد را روی خود فراهم می آورد.

 

پس از اینکه با تعریف هریک به تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن واقف شدیم ، باید بگوییم که هر کدام از آن ها دارای مزایا و کاستی هایی هستند که این میزان رضایت را افراد مختلف برای خود تعیین می کنند . مثلاً عده ای عقیده دارند که استفاده از تیپ به دلیل اینکه در زیر مواد به صوت دائمی قرار می گیرد ، ساختار قدرتمندی را روی ناخن می سازد که به استحکام عضو جدید بدنشان می انجامد و از سوی دیگر مخالفان این رویکرد و طرفداران استفاده از قالب می ‌گویند که وجود تیپ بر روی دستانشان علاوه بر اینکه فشار بیشتری را به بستر اصلیش وارد می کند ، سبب می شود تا ناخن جدیدشان حالتی غیر طبیعی به دست آنان بدهد و به محض اینکه فردی انگشتان آن ها را ببیند متوجه مصنوعی بودنشان می شود . در پاسخ به این نگرش باید گفت که همانند همه پدیده‌های مذکور استفاده از هر کدام از این روش ها نیز مزایا و معایبی دارد که تنها خود فرد با مشورت ناخن کارش می تواند مشخص کند که کدام یک از آنها برای او مناسب تر است. به عنوان مثال در تفاوت تیپ و قالب در آموزش کاشت ناخن  در شرایطی یکسان که یک روش کاشت می تواند برای فردی خانه دار ایده آل باشد ، ممکن است برای کارمندی که نیازمند تایپ با کیبورد است بسیار آزار دهنده بوده و یا فردی که دارای انگشت های بلندی می باشد با بهره گیری از روشی خاص زیبایی دستانش را دو چندان کند ، در حالی که فردی با دستان کوچک و توپر با قدم گذاشتن در این راه زیبایی طبیعی انگشتانش را نیز کاهش دهد .