درباره کاشت ناخن

آموزش کاشت ناخن

درباره کاشت ناخن

ناخن به عنوان عضوی مهجور و در حاشیه مانده از بدن ما ، دارای محاسن و فوائد بسیار زیادی می باشد . این عضو کراتینی سیستم پوششی بدن که مانند نمایشگری حساس قابلیت تصویر کردن کمی ها و کاستی های بدن ما را نیز دارد ؛ به عنوان عضوی بی روح ، قابلیت تغییرپذیری داشته و با اعمال هنرهای پر ظرافت ، به یکی از وجوه زیبایی بانوان تبدیل می گردد . یکی از این اعمال هنری پر ظرافت کاشت ناخن مصنوعی می باشد .

در مقاله های قبلی در مورد کاشت ناخن به روش های قالبی ، ژله ای و پودری پرداخته شد . در این مقاله قصد داریم تا به مقایسه این روش های کاشت و بررسی برتری های هریک بپردازیم .

در اولین مرحله مقایسه کاشت ناخن ، به مقایسه روش کاشت آن ها می پردازیم . در روش قالبی کاشت ناخن ، در ساده ترین توضیح کاشت آن می توان گفت که پس از اعمال مواد ضد قارچ و لایه های پوششی مایع دیگر ، قالبی بنا به درخواست فرد ( مشتری ) روی دست قرار گرفته و در اندک زمان قبل از خشک شدن این مواد ، لیکوئید اولیه ناخن مصنوعی داخل قالب فیکس شده زده می شود و پس از خشک شدن ، قالب برداشته می شود . کاشت ناخن مصنوعی به روش ژله ای و پودری بسیار به یکدیگر شبیه می باشند ، بدین صورت که در ابتدا به منظور بستر سازی مناسب برای چسباندن تیپ ( شیئی که مواد سازنده ناخن مصنوعی به آن می چسبد) ناخن ها تا حد مشخصی از طول و عمق تراشیده می شوند ، پس از آن تیپ کاشت بر روی ناخن ها چسبانده شده و با استفاده از کاتری مخصوص پانچ می شود . در این مرحله ، در روش کاشت پودری ، مواد تشکیل دهنده نیمه سیال ناخن کم کم به تیپ افزوده شده اما در روش ژله ای ، مواد آماده روی تیپ چسبانده می شود ، به بیانی دیگر تنها تفاوت این  دو روش آموزش کاشت ناخن ، مواد اولیه آن ها می باشد. لازم به ذکر است که عملیات کاشت ناخن پیچیده تر از این توضیحات بوده و از شرح و درج جزئیات صرف نظر شده است .

در مرحله بعدی مقایسه روش های کاشت ناخن ، به بررسی معایب و مزایای هریک می پردازیم . کاشت قالبی ، به دلیل عدم پرداخت و سایش ناخن قبل از کاشت ، زودتر از روش های دیگر آلوده قارچ می شود و زیبایی و ظرافت آن از روش های دیگر کمتر است ، در ازای این معایب می توان به سرعت بالای و راحتی کاشت ، عدم نیاز به ترمیم زیاد و عدم وقت گیری رسیدگی به آن اشاره کرد . ناخن پودری دارای بالاترین کیفیت در میان همنوعان خود می باشد ولی برای ترمیم نیاز به وقت ، حوصله و هزینه بیشتری دارد . از مهمترین ویژگی های کاشت ناخن ژله ای نیز می توان به رشد ناخن و عدم نیاز به ترمیم آن اشاره کرد .