رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده

رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده

رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده : سفت یا غلیظ شدن ، خشک یا فاسد شدن و سایر تغییرات فیزیکی و شیمیایی محصولات آرایشی و بهداشتی ، از جمله مهمترین دردسرهاییست که در مسیر زیبایی بانوان رخ داده و آنان را کلافه می کند . کاملاً بدیهیست که فردی به دلایل گوناگون نخواهد همه روزه آرایش کرده یا تنها از یک وسیله یا محصول خاص استفاده کند ؛ آیا در چنین شرایطی ماده مورد نظر محکوم به فنا و نابودی یا به عبارتی ساده تر «دور ریخته شدن» است ؟ در خصوص مواد و لوازم گران قیمت چطور ؟ محصولاتی که ساخت برترین برندهای آرایشی دنیا بوده و با مبلغ قابل توجهی خریداری شدند هم می توانند به سادگی دور انداخته شوند ؟ یا با صرف نظر از محدودیت های مالی ، اگر از رنگ ، بو ، کیفیت و سایر ویژگی های ساختاری یک ماده در معرض تخریب خوشتان آمده باشد ، در حالی که اینک کمیاب شده یا دیگر تولید نمی شوند ، آیا باز هم بسادگی آن را کنار می گذارید ؟

 

در پاسخ به این شبهه و سوالات که لوازم آرایشی ناخن بالاخص آموزش کاشت ناخن از آن مستثنی نیستند ، باید گفت که یادگیری روش هایی برای ابقای ماده در حال از بین رفتن سبب می شود تا علاوه بر حفظ سرمایه های فعلی و عدم صرف هزینه برای جایگرینی آن ها ، بتوانیم از آن محصولی که روزی به آن علاقه مند بوده ایم و به همین واسطه آن را خریدیم مجدداً استفاده کنیم . لذا بر آن شدیم تا با ارائه روش های رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده وارد این مبحث شویم .

 

در ابتدای معرفی روش های رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده ، باید به این نکته اشاره کرد که قدم اول پیشرفت ، تکرار نکردن اشتباهات گذشته است ؛ به عبارتی دیگر با عدم انجام کارهای نادرست است که می توانید تاثیر اقدامات پوششی و ثانویه را به خوبی ببینید . در مبحث رقیق کردن لاک های غلیظ و خشک شده لازم است تا اگر لاک های خود را داخل یخچال یا محافظ برودتی نگه می دارید ، پیش از مصرف اندکی آن ها را در معرض هوای باز قرار داده تا اندکی با محیط تبادل گرمایی برقرار کنند . از سویی دیگر پس از استفاده ، درب آن ها را به حدی سفت کنید که نه ساختار درب آسیب ببیند و نه هوا بتواند از مجاری آن وارد ظرف لاک شود . چنانچه این کارها را انجام داده و در بلند مدت کماکان لاک شما سفت و غلیظ بود :

۱٫       می توانید با قرار دادن لاک دربسته خود در یک ظرف آب داغ و نه جوشان گرمای از دست رفته را به آن بازگردانید و از آنجایی که افزایش حرارت به انبساط مواد می انجامد ، یخ آن را آب کنید .

۲٫       لاک ها موادی شیمیایی با پایه تینر هستند ، به این معنا که اکثر آن ها در تینر حل می شوند . پس همانطور که رنگ های مختلف را با تیتر پاک یا رقیق می کنند ، شما نیز می توانید لاک خود را آبکی کرده و از آن حالت نامطلوب خارج کنید . بدیهیست که این مقدار اعمالی باید کم باشد ، پس با توجه به شدت گرفتگی لاک یا حجم کلی آن ، از ۲ تا ۵ قطره تینر به آن تزریق کنید .

۳٫       استون نیز همانند تینر ، حلّالیست که با تغییر خلوص ماده آن را شل می کند ، اما در عین حال رنگ را روشن تر نیز می نماید ؛ پس چنانچه تغییر چند پرده ای رنگ برایتان مهم نیست ، از استونی استفاده کنید که نسبت به تینر برای بانوان در دسترس تر بوده و خطر کمتری نیز دارد .