طراحی شوگر افکت

طراحی شوگر افکت

طراحی شوگر افکت : کاشت ناخن از پرطرفدارترین متد های آرایشی و زیبایی این روز ها محسوب می شود و روزانه خانم های بسیاری به این نوع از آرایش ناخن رو می آورند و این کار روز به روز علاقه مندان بیشتری به خود جذب می کند. کاشت ناخن روش ها و انواع بسیار متنوعی دارد که به عنوان مثال می توان به کاشت ناخن با ژل یا همان ژل پولیش ( ژلیش ) ، کاشت ناخن با پودر ، کاشت قالبی ناخن و روش های بسیار متنوع دیگری اشاره کرد.
یکی از حالت های خاص ، متفاوت و منحصر به فرد کاشت ناخن ، طراحی شوگر افکت یا همان طراحی ناخن با شوگر می باشد. همانطور که می دانید ما در مجموعه آموزش کاشت ناخن مهناز به طور کامل به آموزش این نوع طراحی روی ناخن و مدل های دیگر کاشت ناخن از مبتدی تا پیشرفته و از صفر تا صد می پردازیم، اما هدف ما از نوشتن این یادداشت تنها آشنایی سطحی کارآموزان و علاقه مندان به این هنر و روش های مختلف کاشت و طراحی ناخن از جمله طراحی آن با استفاده از شوگر می باشد.
در ابتدا بیایید تا ببینیم شوگر چیست ؟ اگر سری به مترجم آنلاین گوگل بزنید می بینید که در معنای لغوی شوگر در زبان انگلیسی به معنی شکر می باشد و علت اینکه به این حالت خاص از طراحی ناخن ، طراحی شکری یا شوگر افکت می گویند این است که موادی که در این طراحی به کار می رود شبیه دانه های شکر اکریلی و درشت هستند. در واقع در این نوع از طراحی و زیبا سازی ناخن با استفاده از موادی که به نام شکر معروف هستند و در رنگ های بسیار متنوع در بازار موجود می باشند طرح هایی را روی ناخن ها اجرا می کنند که نتایج بسیار زیبا ، خاص و متفاوتی دارد.
حال به طور خیلی خلاصه و روان توضیح کوتاهی در مورد طراحی شوگر افکت ارائه می کنیم. فرض را بر این می گذاریم که ناخن شکل داده شده و یا کاشته شده است زیرا چگونگی روش کاشت ناخن چه با ژل انجام شده باشد و چه با پودر ، بر روی طراحی ما تاثیری نخواهد داشت و این طراحی بر روی تمام ناخن ها امکان پذیر است.
در مرحله اول طراحی ناخن با شوگر ابتدا تاپ شاین را روی کل سطح ناخن می کشیم و سپس ناخن ها را درون دستگاه UV قرار می دهیم تا خشک شوند. با استفاده از ژل کاسه ای که به رنگ سفید یا هر رنگ دلخواه شما باشد طرح مورد نظر خودمان را با استفاده از قلم باریک مخصوص روی ناخن می کشیم. سپس به وسیله قلم باد بزنی مقداری از شوگر را بر می داریم و روی ناخن می ریزیم. البته شایان ذکر است که می شود به جای یک رنگ از شوگر های رنگی یا پودرهای اکلیلی دیگری نیز استفاده کرد و با ترکیب رنگ های مختلف طرح های زیبایی را ساخت.
در انتها ناخن ها را دوباره داخل دستگاه UV قرار می دهیم تا ژلی که زیر کار است خشک شود. سپس با یک شانه نرم خیلی آرام به طوری طرح ما آسیبی نبیند پودرهای اضافی را بر می داریم و پاک می کنیم و به همین راحتی طراحی شوگر افکت شما به پایان می رسد.
البته خوب است بدانید که این روش زیبا سازی ناخن علاوه بر دقت در آموزش و همچنین گذراندن دوره های مناسب آموزش کاشت ناخن نیاز به ذوق ، قریحه ، قوه تخیل و علاقه به نقاشی و طراحی نیز دارد . در واقع این طراحی به نوعی شبیه به ساز زدن می باشد ؛ شما می توانید با گذراندن کلاس های موسیقی آموزش های اصلی و تئوری را به صورت کامل فرا بگیرید اما برای ساخت آهنگی که منحصراً متعلق به خودتان باشد نیاز به ذوق هنری دارید. البته این موضوع به این معنی نیست که کسانی که ذوق هنری ، نقاشی و طراحی ندارند نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا طرح های بسیاری در ژورنال های کاشت ناخن وجود دارند که هنرجویان می توانند با الهام گرفتن از آنها و حتی با کپی کردن همان طرح ها ناخن های بسیار زیبایی خلق کنند.