طراحی ناخن با شوگر

طراحی ناخن با شوگر

طراحی ناخن با شوگر : کاشت ناخن از موضوعاتی است که این روزها در محافل خانم های ایرانی و صحبت های بین آنها بسیار داغ است. سوالات مانند این که ناخن خود را کجا کاشته اید ؟ یا از چه روشی برای کاشت ناخن استفاده کرده اید؟ چه روشی بهترین روش برای کاشت ناخن است؟ این کار چقدر هزینه دارد؟ چند روز ماندگار است ؟ آیا از ناخنی که کاشته اید راضی هستید؟ و سوال ها و صحبت های بسیاری که در بین خانم ها رد و بدل می شود نشان می دهد که این هنر تا چه حدی در میان آنها نفوذ کرده و در دلشان جای گرفته است.

به صورت کلی خانم ها به خصوص خانم های ایرانی به ظاهر و به اصطلاح سر و وضع خود اهمیت زیادی می دهند و زیبایی از ارکان اصلی چهره آن ها محسوب می شود ؛ به همین خاطر است که کاشت ناخن نیز اهمیت ویژه ای در میان آنان یافته است. کاشت ناخن که از راهکارهای جدید و مدرن زیبا سازی ناخن ها محسوب می شود و این روزها طرفداران و خواهان زیادی در میان خانمهای ایرانی پیدا کرده است، خود به انواع و اقسام مدل ها تقسیم بندی می شود که ما در مقاله های مختلف در وب سایت آموزش کاشت ناخن مهناز به صورت مفصل به معرفی و بررسی انواع مختلف آنها پرداخته ایم. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی طراحی ناخن با شوگر بپردازیم و ضمن معرفی ، چگونگی انجام آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. 

احتمالاً به این مطلب آگاه هستید که شوگر در زبان انگلیسی به معنای شکر می باشد. اما چرا به این نوع طراحی ناخن شکری گفته می شود؟ قطعاً این نامگذاری به دلیل شیرین آن نیست ! در واقع علت نامگذاری این روش طراحی ناخن به نام ” طراحی شوگر یا شکری ” این موضوع می باشد که در این نوع طراحی ناخن از موادی استفاده می شود که به آنها شوگر گفته می شود . شوگر های طراحی ناخن شکلی شبیه به دانه های ریز شکر دارند و مانند آنها براق هستند ؛ به همین امر کاشت و طراحی ناخن با استفاده از این مواد را طراحی ناخن با شوگر یا شکری می نامند.

اما قبل از آموزش طراحی ناخن با شوگر خوب است به این مطلب اشاره کنیم که یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها در مورد آن تصورات اشتباهی دارند ، تفاوت قائل نشدن میان کاشت ناخن و طراحی آن است. در واقع کاشت ناخن یک مطلب است و طراحی آن مطلب دیگری می باشد که از فرآیند های پس از کاشت ناخن محسوب می گردد ؛ اگر بخواهیم مثالی بزنیم تا تفاوت این دو را متوجه شوید می توانیم بگوییم که اگر کاشت ناخن را به درست کردن سالاد تشبیه کنیم ، طراحی ناخن در واقع تزئین آن سالاد خواهد بود و احتمالاً به خوبی می دانید که درست کردن سالاد کارهایی مانند رنده کردن یا ریز کردن کاهو ، خیار و گوجه و مخلوط کردن آنها با یکدیگر است و حال آنکه تزئین سالاد کار کاملاً متفاوتی است و آن استفاده از تکه های مختلفی همچون ذرت ، انواع کلم ، گوجه گیلاسی و غیره برای زیبا سازی ظاهر آن می باشد و همچنین مانند طراحی ناخن پس از انجام کاشت ( در این مثال درست کردن سالاد) انجام می گیرد.

موضوع مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که در طراحی ناخن با شوگر و یا هر نوع طراحی دیگر فرقی نمی کند که ناخن با استفاده از روش کاشت ناخن با پودر کاشته شده باشد و یا در انجام آن از روش ژله ای استفاده شده باشد. حتی می توان گفت این موضوع به هیچ عنوان اهمیتی ندارد که اصلاً ناخنی که قصد طراحی آن را دارید طبیعی است و یا مصنوعی ؛ در هر کدام از حالات شما می توانید به طراحی آن بپردازید و ناخن ها را از شکل طبیعی و عادی آن خارج کنید . 

 

حال بهتر است به بررسی چگونگی اجرای این طراحی زیبا بپردازیم و آن را به طرز ساده ای توضیح دهیم. برای شروع کار طراحی ناخن با استفاده از روش طراحی شوگر افکت یا شکری در ابتدای کار تمام سطح ناخن را به تاپ شاین آغشته می کنیم و سپس آن را زیر نور UV قرار می دهیم تا ماده روی ناخن کاملاً خشک شود؛ سپس از یک ژل کاسه ای که رنگ آن می تواند به دلخواه خودمان باشد استفاده می کنیم و توسط یک قلم باریک مخصوص طراحی ، طرح خود را با ژل بر روی ناخن می کشیم. حال وقت آن رسیده است اصلی ترین مواد این روش یعنی شوگر ها وارد عمل شوند و از آنها استفاده شود.

شما می توانید بر حسب سلیقه و ذوق هنری خودتان و یا نوع طرحی که می کشید از هر رنگ شوگری که خواستید استفاده کنید و حتی می توانید رنگ های مختلفی را با هم مخلوط کنید و طرح های خود را با استفاده از این رنگ ها زیبا کنید. در ادامه کار با استفاده از قلم باد بزنی مقدار معینی از شوگر آماده شده را بر می داریم و به آرامی روی ناخن می ریزیم . پس از آنکه به مقدار کافی شوگر روی ناخن قرار گرفت آن را دوباره زیر نور UV می گذاریم تا ژل به همراه شوگرهایی که به آن چسبیده اند خشک شود. کار تقریباً تمام است و فقط نیاز داریم تا با استفاده از یک شانه نرم اقدام به پاکسازی شوگرهای اضافی که بر روی ناخن هستند کنیم .به خاطر داشته باشید که این کار را همیشه بسیار ملایم انجام دهید تا به طرح اصلی آسیبی وارد نشود. این مرحله انتهای کار است و ما همین الان یک طراحی ناخن با شوگر انجام داده ایم .

به خاطر داشته باشید که شما می توانید بر روی هر ناخن طرح های متفاوتی را اجرا کنید و از رنگ های مختلفی استفاده کنید. در واقع در طراحی ناخن با هر روشی شما هیچ محدودیتی در انجام کار ندارید و این موضوع فقط به ذوق هنری شما بر می گردد که از چه طریقی استفاده کنید و چه رنگ هایی را به کار ببرید ؛ شما می توانید با ابتکار های جالب اقدام به ایجاد طرح های فوق العاده خاص و زیبا کنید.