طراحی ناخن با ژل آدامسی

طراحی ناخن با ژل آدامسی

طراحی ناخن با ژل آدامسی : مدت زیادی نیست که دیزاین تخصصی ناخن در کشور ما رواج پیدا کرده است و در همین مدت کم جای خود را در میان خانم های ایرانی به خوبی باز کرده است. هنوز در خاطرمان هست سال هایی که تنها آرایش ناخن ها فقط در حد انواع لاک ها در رنگ های مختلف بود ؛ این روزها اما کاشت ناخن و طراحی آن با روش های متعدد ، زیبا و خلاقانه که هر روز تکنیک جدیدی به آن اضافه می شود به یک امر عادی در میان مردم و به خصوص خانم هایی که به زیبایی دست هایشان اهمیت می دهند تبدیل شده است.

علاوه بر آموزش کاشت ناخن که خود به تنهایی دارای انواع و اقسام مدل ها و تکنیک های مختلف است ، طراحی ناخن نیز کم کم در حال تبدیل شدن به یک رشته تخصصی مجزا می باشد. این روزها دیزاین ناخن با روش های متعددی مانند ژل اسپایدر یا عنکبوتی ، ژلیش ، شوگر افکت و تعداد زیاد دیگری از تکنیک های طراحی انجام می گیرد. در ادامه قصد داریم تا به یکی از این روش ها به نام طراحی ناخن با ژل آدامسی (گام ژل) بپردازیم و به طور کامل این روش را توضیح دهیم.

این نوع از طراحی ناخن که اخیراً طرفداران زیادی به خود جذب کرده به طوریکه عده بسیاری از خانم ها علاقه مند به دیزاین ناخن های خود با استفاده از ژل آدامسی هستند ، از طراحی های برجسته ناخن محسوب می شود که از نظر ظاهری زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد. در این طراحی از ژلی استفاده می شود که با تمام ژل هایی که تا به حال دیده اید فرق دارد. تفاوتی که گام ژل با دیگر ژل ها دارد در غلظت آن است؛ این بدان معناست که گام ژل بسیار غلیظ بوده و در واقع شکل و خاصیت فیزیکی شبیه به آدامس دارد و علت نامگذاری این ژل به نام آدامسی نیز همین موضوع می باشد.

این نوع از دیزاین ناخن هم بر روی ناخن های معمولی و طبیعی قابل اجرا می باشد و هم می توان آن را بر روی ناخن های کاشته شده انجام داد. برای شروع طراحی ناخن با ژل آدامسی مقداری از ژل را با ابزار مناسب بر می داریم و بر روی صدف ناخن ریخته و آن را پهن می کنیم. نکته ای که در اینجا باید مد نظر ناخن کاران عزیز باشد این مطلب است که ژل آدامسی به دلیل ماهیت چسبناکی که دارد ممکن است در زمان پهن کردن و فرم دادن بر روی ناخن به ابزار شما بچسبد و همین موضوع باعث شود تا نتوانید به خوبی طرح خود را بر روی ناخن اجرا کنید؛ راه حل این مشکل مقداری الکل است ! کافی است مقداری الکل به گام ژل و ابزاری که با آن کار می کنید بزنید تا چسبندگی آن کمی کاهش بیابد و به خاطر داشته باشید که نمی توانید مقدار زیادی از الکل را استفاده کنید زیرا احتمال حل شدن ژل در آن و خراب شدن نتیجه طراحی شما وجود دارد.

در ادامه طراحی ناخن با ژل آدامسی و پس از آنکه ژل را روی صدف ناخن پهن کردیم با استفاده از قلم دانتینگ با فرض اینکه قصد داریم طرح یک گل را بر روی ناخن ایجاد کنیم با استفاده از ضربه های کوچک بر روی ژل حفره های کوچکی درست می کنیم که به شکل دایره وار دور یک حفره دیگر ایجاد شده اند و نقشی مانند یک گل را ایجاد کرده اند. شما می توانید به هر اندازه و در هر ابعادی که دوست دارید این حفره ها را ایجاد کنید و این موضوع به ذوق هنری و نگاه طراحانه شما باز می گردد. پس از آنکه ایجاد طرح های شما بر روی ناخن به پایان رسید آن را زیر دستگاه UV یا ال ای دی قرار می دهیم تا خشک شود. کار تقریباً آماده است و فقط کافی است که یک لایه تاپ کت بر روی آن کشیده شود تا جلوه بهتری به خود بگیرد.

به همین سادگی طراحی ناخن با ژل آدامسی را تجربه کردیم . لازم به ذکر است که گام ژل ها در رنگهای متنوع و متعددی در بازار موجود هستند که شما می توانید با استفاده از رنگ بندی های زیبا و ذوق هنری بالا طراحی های بسیار زیایی را بر روی ناخن ها انجام دهید.