طراحی ناخن با ژل تری دی

طراحی ناخن با ژل تری دی

طراحی ناخن با ژل تری دی : تمایل به زیبایی ها از صفات برتر انسانیست و همه ما به طور غریزی آن را دوست داریم ؛ به همین دلیل در زندگی شخصی خودمان نیز تلاش می کنیم که در دید عموم زیبا به نظر برسیم.

البته این موضوع در میان خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است . یکی از روش های زیبا سازی که این روزها بسیاری از خانم ها را به خود جذب کرده و طرفداران زیادی در بین آنها دارد طراحی ناخن است. طراحی ناخن هنری است که با استفاده از آن ، به واسطه روش های مختلفی که هر روز بر تعدادشان اضافه می شود و هر دم ابداعی جدید در آن صورت می گیرد ، از شکل و شمایل عادی خود خارج شده و طراحی های زیبا ، مختلف و متنوعی بر روی آن ها اعمال می شود .

 

طراحی ناخن به وسیله ژل ۳D

یکی از روش هایی که در حوزه طراحی ناخن انجام می گیرد طراحی ناخن با ژل تری دی است که به آن طراحی برجسته ناخن نیز گفته می شود .

این روش تا حدی پر طرفدار شده است که امروزه در کلاس های آموزش کاشت ناخن نیز تدریس می شود. طراحی برجسته به علت ظرفیت هایی که برای نمایش انواع طرح ها و نقشه ها دارد می تواند باعث به وجود آمدن شمایلی فوق العاده زیبا و متحیر کننده ای بر روی ناخن ها شده و افرادی که دارای ذوق هنری بالا ، جسارت و ابتکار عمل خوبی هستند می توانند ناخن های خود و دیگران را به شکل هایی فوق العاده خاص طراحی و تزئین نمایند. در ادامه تلاش می کنیم با شرح دادن چگونگی انجام طراحی برجسته ناخن به شکل پری دریایی به بررسی مرحله به مرحله این کار بپردازیم.

 

روش کار در طراحی با ژل ۳D

برای شروع کار ابتدا باید ناخن را به شکل نوک تیز فرم دهید. شما می توانید این کار را بر روی ناخن طبیعی ، ناخن کاشته شده به روش ساده و یا هر نوع کاشت دیگری انجام دهید .

پس از آنکه ناخن به شکل تقریباً نوک تیز درآمد اولین مرحله از طراحی ناخن با ژل تری دی را با زدن تاپ شاین بر روی ناخن انجام می دهیم. این کار به این دلیل صورت می گیرد که سطح ناخن برای شروع طراحی کاملاً صاف و صیقلی باشد. پس از تاپ شاین ناخن را درون دستگاه UV قرار می دهیم تا خشک شود و ناخن آماده انجام بقیه مراحل گردد.

در این مرحله یک ژل پولیش ( لاک ژل ) را انتخاب می کنیم و لایه از آن را بر روی ناخن کشیده و در دستگاه UV قرار می دهیم. این لایه زیر کار ما خواهد بود و شما می توانید هر رنگ دلخواهی را انتخاب نمایید ؛ از آنجایی که طرح مورد نظر ما پری دریایی می باشد ما به دلخواه رنگ آبی را انتخاب می کنیم . پس از لاک ژل دوباره لایه ای از تاپ شاین را بر روی ناخن می کشیم و در دستگاه یو وی خشک می کنیم؛ این کار باعث استحکام و ماندگاری بیشتر لاک ژل می شود.

استفاده از ژل تری دی

 

برای ادامه طراحی ناخن با ژل تری دی مقدار کمی از ژل را برداشته و از بالای ناخن شروع به کار می کنیم. می توانیم در بالاترین قسمت ناخن مقداری از ژل را قرار دهیم و سپس با استفاده از قلمو آن را فرم دهیم و شبیه به پولک یک ماهی درآوریم.

این ژل می تواند سفید بوده و یا به هر رنگ دلخواه دیگری باشد. در ادامه طرحی ناخن با ژل تری دی روند مواد گذاری و حالت دادن آن را ادامه می دهیم به شکلی که هر بار ردیف جدیدی ساخته و در هر ردیف چند شکل پولک مانند ایجاد می کنیم و این کار را تا وقتی که تمام سطح ناخن پر شود ادامه می دهیم.

پس از آنکه تمام سطح ناخن از این طرح پوشیده شد کناره های ناخن را با سوهان صاف می کنیم تا فرم زیباتری به خود بگیرد. در این مرحله بر روی ناخن لایه ای از تاپ شاین می زنیم و در دستگاه یو وی قرار می دهیم .

این کار باعث می شود تا ناخن و طراحی برجسته روی آن براق تر شود. حال با یک لاک ژل روی ناخن و طرح های برجسته را پوشش می دهیم. از آنجایی که طرح ما پری دریایی است از لاک ژل آبی استفاده می کنیم اما برای طرح ها و سلیقه های مختلف می توان از رنگ های متنوع دیگر نیز استفاده کرد.

پس از لاک ژل قلم را به استون آغشته می سازیم و دور ناخن را با ظرافت تمام تمیز می کنیم. در انتهای کار لایه دیگری از تاپ شاین روی ناخن کشیده و در دستگاه یو وی قرار می دهیم و به این ترتیب ما یک طراحی برجسته ناخن با ژل تری دی انجام داده ایم.