طراحی ناخن با ژل

طراحی ناخن با ژل

در طراحی ناخن با ژل دو روش کلی وجود داشته و عموم اشکال و الوانی که در ناخن های ژله ای پیرامون خود می بینیم عضو از یکی این دو می باشند که به شرح آن ها می پردازیم :

۱٫ روش خیس : می دانیم که یکی از اصلی ترین ویژگی مایعات القای حس نمناکی و خیس شدن در اثر اصابت به دستانمان می باشد . در همین رابطه اگرچه ژل طراحی ناخن عملاً ماده ای خمیری و نیمه سیال است ، اما تا پیش از خشک شدن کامل و تبدیل شدن به ساختار سخت و استوار خود ، اندکی مرطوب و اصطلاحاً خیس می باشد . از سویی دیگر می دانیم که خشک شدن ناخن های تازه کاشته شده و نمونه های طبیعی که تحت گریم و طراحی هستند ، در گرو دستگاه یو وی ، فن های مخصوص ، هیترهای مینیاتوری و سایر سخت افزارهایی که به تحکیم و شکل گیری نهایی این مواد می انجامد قرار دارند .
با توجه به این توضیحات ، چنانچه پس از پیاده کردن ژل بر روی ناخن ، به طور عمدی مرحله خشک کردن آن را به تعویق بیاندازیم ، بدین معناست که در مسیر طراحی ناخن با ژل خیس گام نهاده ایم . در این روش ، پس از اعمال مواد مورد نظر می توانیم با کمک پودر شوگر افکت (Sugar Effect) ، شاتر کروم (Shutter Chrome) یا پودرهای رنگی شاین دار و اکلیلی ماده در شرف خشک شدن را به موادی افزودنی مزین کنیم و در شرایطی که ژل مذکور هنوز هم قابلیت شکل پذیری و تغییر طرح و رنگ را دارد ، افزونه دلخواه خود را در دل آن نهادینه کنیم .
با اعمال آخرین تغییرات و رسیدن این محصول به نمای ایده آل خود (یا مشتریان) ، اینک می توانیم این ناخن نوظهور را درون دستگاه UV قرار داده و آن را خشک نماییم . از مهمترین ویژگی های این محصول که در ویدئوی مربوطه می توانیم آن را با رنگ سبز یشمی و تکنیک شوگر افکت یا «اثر شکری» مشاهده کنیم ، می توان به عدم نیاز به تاپ و کاوری برای پوشش ، عدم دردسر زیاد در طراحی و متعاقباً سهولت اجرا برای هنرآموزان کم تجربه  آموزش کاشت ناخن ، ظاهری مات و نهایتاً وجهه شیک آن در عین سادگی اشاره کرد .

۲٫ روش خشک : در دیگر روش طراحی ناخن با ژل ، نوبت به معرفی روش خشک می رسد . در مورد قبلی دیدیم که همه تغییرات به یکباره روی ناخن اعمال شده و در واپسین قدم های طراحی آن را خشک می کردیم ؛ اما در این روش هر مرحله پس از به بار نشستن مرحله قبلی و پیش از پیاده سازی مرحله بعدی مستلزم تثبیت به واسطه خشک شدن مواد می باشد . این روش که می توان آن را به ساخت و صنع یک بنا تشبیه کرد ، در صورتی که زیر بنای کلی طبقات زیرین آماده شده و توانایی تحمل وزن طبقات فوقانی یا عدم تاثیر پذیری مخرب از آن ها را یابند به بنا افزوده می شوند .
در همین راستا ، همانطور که در طراحی قاب سازی ، جواهر سازی یا ژل فویل که در این ویدئو مشاهده می کنید (طراحی ناخن های سفید رنگ) ، به دلیل اینکه ممکن است مراحل پیچیده و متوالی این نوع کاشت روی قدم بعدی تاثیر بگذارد ، ملزم به خشک کردن رد هر مرحله به منظور پیاده سازی بی دغدغه و آسان قدم های بعدی هستیم ؛ در نتیجه وجود و نیاز به استفاده پی در پی از خشک کن های گوناگون به شدت حس می شود .
در نهایت گفتنیست که با وجود باز بودن دست ما برای طراحی با این روش ، می توان خروجی های خارق العاده و چشم نواز تری را نسبت به روش قبلی از آن به دست آورد و چنانچه هدف غایی از کاشت و طراحی ناخن نمایش اثری اعجاب انگیز و بی همتاست (در برابر دیدگاه ترمیمی و حصول ساختاری استاندارد و طبیعی) ، می توان ادعا کرد که طراحی ناخن با ژل از روش خشک یکی از مقرون بصرفه و کاربردی ترین روش های پر طرفدار این شاخه هنری می باشد .