نکات طراحی ناخن

نکات طراحی ناخن

نکات طراحی ناخن : طراحی ناخن ها از هنر هایی است که بر خلاف باور عموم دارای پیشینه بلندی می باشد. هیچ کس نمی داند که در طول تاریخ برای اولین بار چه زمانی و در کجا از طراحی ناخن استفاده شد اما در آثار به جا مانده از تمدن های مختلف باستانی همیشه طراحی ناخن ها جزئی از اصول و قواعد زیبایی به شمار آمده که نشان دهنده موضوعات زیادی همچون قدرت ، طبقه اجتماعی ، ثروت و از این دست مفاهیم بوده است. هر چند که به طور حتم طراحی هایی که امروزه صورت می گیرد از نظر تکنیک ها و لوازم مورد استفاده تفاوت های فاحشی با طراحی های ناخن در قرن ها پیش دارند ، اما وجه مشترک همه آنها ایجاد زیبایی ظاهری ، افزایش اعتماد به نفس و بالا بردن جایگاه فرد در بین اطرافیانش بوده است.

 

طرح سه نکته

با توجه به اینکه این روزها طراحی ناخن با روش ها و متد های مختلفی انجام می گیرد و بر اساس استعداد و ابتکار افراد مختلف ، هر روز روش ها و طرح های زیبای جدیدی به بازار عرضه می شود ، لازم است تا افرادی که یادگیری این هنر را در ذهن خود می پرورانند به نکات طراحی ناخن آگاهی داشته باشند.

این نکات پایه ای مانند اسکلت اصلی یک ساختمان هستند که در صورت رعایت نکردن و نا آگاهی نسبت به آنها ، خانه ای که بر رویشان می سازید آینده درخشانی نخواهد داشت. در ادامه تلاش می کنیم به بررسی این نکات در چارچوب مفاهیم آموزش کاشت ناخن بپردازیم.اولین نکته ای که می توانیم به شما گوشزد کنیم این است که شما برای طراحی نیاز به انجام سه کار بر روی لاک دارید.

اولین نکته در استفاده از لاک این است که وقتی قلموی آن را درون شیشه فرو می برید آن را به اندازه لازم به مایع لاک آغشته کنید. کم بودن لاک بر روی قلمو ، کار شما را اضافه خواهد کرد و زیاد بودن آن باعث پخش مواد بر روی ناخنتان می شود. دومین حرکت در استفاده از لاک این است که باید قلم را به طور منظم بر روی ناخن بکشید تا بتواند همه مساحت آن را در بر گیرد و از آن مهم تر پستی و بلندی روی سطح آن ایجاد نگردد. قدم سوم هم این موضوع است که شروع لاک زدن باید از پایه ناخن باشد ؛ با شروع از پایه ناخن و با حرکت های “راست به چپ” لاک زدن را آغاز کنید و سپس جهت را به “بالا به پایین” تغییر دهید.

نکات تکمیلی

از دیگر نکات طراحی ناخن می توان به این نکته اشاره کرد که بهتر است همیشه برای زدن لاک از یک پوشش پایه استفاده نمایید. این کار اگر چه زمان بیشتری از شما می گیرد اما مزایایی همچون ماندگاری بیشتر طراحی ناخن شما را دارد و از سوی دیگر مانع از رنگ پس دادن لاک ناخن شما می گردد.

با توجه به اینکه هنر طراحی ناخن یکی از ظریف ترین کارهای شناخته شده می باشد ، در بسیاری از مواقع به خصوص برای افرادی که به تازگی به این هنر روی آورده اند این موضوع پیش می آید که در هنگام لاک زدن و یا استفاده از ژلیش ها ، شوگر های مختلف و مواد دیگری از این دست ، قسمتی از آنها از ناخن بیرون زده و بر روی پوست کنار ناخن می نشیند. از کارآمد ترین نکات طراحی ناخن استفاده از برس های قدیمی و بلا استفاده برای پاک کردن این رد ها و لکه ها است. شما می توانید این برس های از کار افتاده را به استون آغشته کنید و سپس با خیالی آسوده و کمی دقت اقدام به تمیزکاری و پاکسازی اطراف ناخن نمایید.

 

نکته پایانی

به خاطر داشته باشید که فقط به منظور سریع تر پیش رفتن کار و تنها به خاطر چند دقیقه انتظار از خشک کننده های فوری ناخن استفاده نکنید. این خشک کننده ها با توجه به فرمولاسیون خود تاثیرات مخربی بر روی ناخن های شما خواهند گذاشت و به مرور باعث خشک شدن و شکنندگی ناخن های شما می شوند. در ادامه لازم به ذکر است که طراحی ناخن امری نیست که تنها با ذکر چند نکته به پایان برسد . طراحی ناخن دنیای بزرگی است که شاید بتوان ساعت ها و حتی روزها در مورد آن به صحبت پرداخت . ما تلاش می کنیم در مطالب بعدی و دیگر مقالات این وبسایت به نکات دیگری از طراحی ناخن بپردازیم.