ژل بیلدر چیست

ژل بیلدر چیست

ژل بیلدر چیست : طراحی و کاشت ناخن این روزها از هنرهای بسیار پر طرفدار و صدالبته سود آور برای طراحان خوش سلیقه این حوزه محسوب می گردد. بسیاری از خانم های امروزی برای زیبا کردن ناخن ها ،انگشت های و در نهایت دست های خود اقدام به این کار می کنند و بسیاری نیز به کلاس های آموزشی این حرفه می روند تا بتوانند از این طریق پس از یادگیری کامل این هنر ، کسب و کاری راه اندازی کرده و درآمد زایی شخصی داشته باشند. کار کاشت ناخن این روزها در بسیاری از آرایشگاه های زنانه در سطح شهر انجام می شود .
کاشت و طراحی ناخن به روش های بسیار متنوعی انجام می شود و با توجه به گسترش محبوبیت روز به روز این هنر زیبا ، هر بار تکنیک های جدیدی از این کار وارد بازار می شود . در این مطلب قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که ژل بیلدر چیست اما قبل از آن نیاز است که مقداری در مورد آموزش کاشت ناخن و انواع و اقسام ژل های مورد استفاده در آن توضیح دهیم .

بیلدر در زبان انگلیسی به معنای سازنده است و معنای لغوی ژل بیلدر چیست در واقع ژل سازنده است. اما منظور از ژل سازنده چیست و چه تفاوتی با ژل های دیگر دارد؟ در ادامه به بررسی این مطالب می پردازیم.
کاشت ناخن به طور کلی در دو نوع پودری و ژله ای انجام می گیرد. در کاشت ناخن ژله ای به دلیل استفاده از چند لایه ( عموماً سه لایه ) از ژل های مختلف و متفاوت، ناخن ها درخشش خیره کننده و زیبا و همچنین شفافیت فوق العاده ای به خود می گیرند که باعث می شود نتیجه پایانی ناخن را چندین برابر زیباتر کند. جزئیات مهمی در کاشت ناخن با ژل وجود دارد که باید برای یک کاشت زیبا و حرفه ای به تمام آنها توجه کرد . اگر همچنان می خواهید بدانید که ژل بیلدر چیست و چه تفاوتی با دیگر ژل های کاشت و طراحی ناخن دارد با ما را در ادامه این مطلب همراه باشید.
ژل هایی که در کاشت ناخن استفاده می شوند به چند دسته تقسیم می شوند. اولین نوع از آنها ژل های UV/LED هستند. این ژل ها به شکل ساده روی ناخن های دست و پا زده می شوند و فقط در اثر قرار گرفتن زیر نور UV یا LED در مدتی معین خشک می شوند. دسته ای دیگر از ژل های ناخن ژل پولیش ها هستند. ژل پولیش ها در واقع لاک های ژله ای می باشند که کمی قوی تر و سفت تر از لاک های معمولی هستند . شکل زدن آنها مانند زدن لاک های معمولی است و دوامشان حداقل تا دو هفته می باشد. برای استفاده از این نوع ژل نیازی به سوهان کشیدن روی سطح ناخن و زبر کردن سطح ، قبل از زدن لاک وجود ندارد.
نوعی دیگر از ژل های کاشت ناخن سافت ژل ها ( Soft Gel ) یا همان ژل های نرم هستند . این ژل ها به سادگی با استون از ناخن جدا می شوند و استحکام لازم برای اضافه کردن طول ناخن ها را ندارند. گونه ای دیگر از ژل های کاشت ناخن که نقطه مقابل سافت ژل ها قرار می گیرد هارد ژل ها ( Hard Gel ) یا همان ژل های سخت هستند. این ژل ها با استون از روی ناخن پاک نمی شوند و تنها راه پاک کردن آنها سوهان کشی ناخن و یا رشد طبیعی آن است. به دلیل استحکام زیاد این نوع ژل ها ، از آنها جهت اکستنشن و اضافه کردن طول ناخن ها استفاده می شود.
بیلدینگ ژل از انواع ژل های UV/ LED است که برای زیرسازی شروع کار کاشت ناخن استفاده می شود. پس از زدن سوهان کشی ناخن و زدن مواد ضد قارچ به آن ، بیلدینگ ژل به عنوان پایه و بیس کار با استفاده از یک قلم باریک و با حرکت دایره ای و دورانی روی ناخن زده می شود . این کار به این دلیل است که پایه هر کاری باید کاملا صاف باشد و کم و زیاد شدن حجم ژل در نقاط مختلف ناخن باعث ناقص شدن نتیجه پایانی شما خواهد شد.