کلینزر آموزش کاشت ناخن

کلینزر آموزش کاشت ناخن

کلینزر آموزش کاشت ناخن : فرض کنید که قصد چسباندن برچسبی روی سطحی صافی را داریم ، در چنین شرایطی اگر سطح مورد نظر ما دارای ناهمواری هایی بوده و یا بر روی آن آلودگی یا ذرات غبار وجود داشته باشد ، پیش از چسباندن ماده مورد نظرمان بی‌تردید به زدودن عوامل نامطلوب و پاک کردن آنها می پردازیم ، چرا که می دانیم وجود چنین عوامل نامطلوبی سبب می شود تا در بدو امر ماده چسبناک ما به درستی به سطح متصل نشده و یا چنانچه این اتفاق رخ دهد به سرعت و بسادگی در گذر زمان کنده شود .

 

حال با ورود به مبحث آموزش کاشت ناخن و ارتباط این مسائل با ناخن های مصنوعی ، به این نکته پی می بریم که برای چسبیدن ایده‌آل یک ناخن مصنوعی یا ثبات مواد کاشت آن که به واسطه تیپ یا قالب صورت می پذیرد ، مستلزم پاکسازی کامل ناخن و زدودن همه عوامل مضر از روی آن هستیم .

 

در همین رابطه کلینر یا کلینزر آموزش کاشت ناخن به موادی گفته می شود که با داشتن ترکیبات شیمیایی همچون ایزوپروپیل الکل و استون ، علاوه بر این که مواد شیمیایی روی ناخن را از بین می برد ، باعث می شوند تا عوامل نامطلوب ذره‌بینی از جمله قارچ ها و باکتری ها نیز کشته شده و با آمدن لایه های اضافه روی ناخن پس از مدتی مسبب عفونت نگردند . شاید کلینزر آموزش کاشت ناخن را بتوان یکی از آن دست موادی دانست که نمی‌توان کاری را در راستای بهبود اوضاع ناخن بدون وجود آنها انجام داد ، در نتیجه چه در اعمال یک لاک ساده یا مانیکور و چه در اکستنشن ناخن با پودر یا ژل و سایر مراقبت های ناخن وجود آنان همواره محسوس و لازم بوده است .

کلینزر های کاشت ناخن بر روی بسته های خود دارای اطلاعاتی هستند که در موارد متعددی دیده شده است که نه تنها افرادی که آشنایی خاصی با مباحث کاشت ندارند بلکه کارآموزان دوره دیده نیز بدون توجه به آنها دست به خرید این محصولات می زنند . در این خصوص باید گفت انواع کلینزر آموزش کاشت ناخن در سه شاخه اصلی طبقه بندی می شوند که عبارت اند از پاک کننده های ناخن های طبیعی ، پاک کننده های پس از اعمال کاشت ژل و همچنین پاک کننده های دو کاره .

دسته اول که مربوط به ناخن های طبیعی می ‌باشند وظیفه پاک کردن گرد و غبار چربی و مجموعه عوامل فیزیکی نامطلوب را از روی ناخن را دارند . این محصولات که گاه آنها را با نام “لاک پاک کن” نیز خریداری می‌کنیم ، هم ممکن است به صورت محلول در قوطی های مخصوص به فروش برسند و هم ممکن است در کسوت دستمال های مرطوب پنبه ای یافت شوند .

 

 اگرچه ممکن است این مطلب بسیار بدیهی و واضح باشد اما عده‌ فراوانی از بانوان هستند که به این نکته توجه نمی کند که در استفاده از پد های الکلی لازم است تا از قطعات کوچکی که داریم در تمام جهات به صورت سایشی استفاده کنیم و چنانچه قسمتی از آن آلوده شد ، از قسمت های دیگر آن یا پشت این محصول استفاده کنیم چراکه این عمل باعث می‌شود ناخن به حداکثر پاکیزگی خود برسد .

 در ادامه لازم به ذکر است که این محصول در جوامع بین المللی و یا بر روی محصولات آرایشی بهداشتی با نام هایی همچون prep cleanser ،  preparation cleanser ،  surface cleanser ، preparation solution و surface prep با پیشوند Nail قابل مشاهده است لذا چنانچه قصد خرید این محصول را داشتید ، اگر این اسامی بر روی کالا درج نشده بود حتما با فروشنده در خصوص ماهیت آن صحبت کنید .

 

دسته دوم کلینزر آموزش کاشت ناخن محصولاتی هستند که در پی اعمال روش کاشت ناخن ژل اعمال می گردند . افرادی که تجربه کاشت ژل را داشته اند به خوبی می‌دانند که پس از قرار گیری ناخن در دستگاه یو-وی ، گاهی لایه ای از چربی بر روی ناخن آنان باقی می ماند که پاک کردن آن با کلینزر های معمولی مشکلاتی را به بار آورده و باعث کاسته شدن کیفیت ناخن تازه کاشته شده می گردد ، به همین دلیل لازم است تا با استفاده از محصولاتی مخصوص که ظاهری شبیه دسته اول دارند ، این مواد نامطلوب را از روی ناخن حذف کرد . همانند دسته های قبلی این مواد نیز با اسامی مشخصی نمایان می گردند که دانستن آنها بسیار حائز اهمیت بوده و سبب می شود تا با محصولات دیگری که ظاهری مشابه دارند اشتباه گرفته نشود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به Gel cleanser ، Gel wipe off solution ، Tacky layer cleanser ، Di-tac cleanser Gel residue wipe ،off و Finishing wipe اشاره کرد.

در خصوص دسته سوم نیز می‌توان گفت که با ترکیب دو گروه فوق در یک محصول خاص به ماده ای می رسیم که هم قابلیت اعمال بر روی ناخن های طبیعی را دارد و هم بر روی ناخن های مصنوعی ژله ای قابل تزریق می باشد .

می دانیم که اگر دسته دوم را بر روی ناخن های طبیعی اعمال کنیم لایحه چربی بر روی ناخن ما می‌نشیند و اگر دسته اول را بر روی ناخن هایی تازه کاشته شده بگذاریم ، این عضو تازه وارد کدر می شود ؛ در اگر نتیجه قصد داریم تا این دو محصول را کنار یکدیگر داشته باشید باید از دسته سوم این محصول را تهیه کنیم .