آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی

آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی

آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی : همانطور که نوع کاشت ناخن و نحوه طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هریک به فراخور ابعاد ، رنگ و کیفیت کاشت خود جلوه ای منحصر بفرد به انگشتان مراجعین می بخشند ، نحوه پرداخت این عضو از بدن – چه طبیعی و چه مصنوعی – هم در شمایل کلی آن موثر بوده و می تواند با اندکی تغییر در زوایا و اندازه های خود ، شکلی کاملاً متفاوت به ناخن ببخشد .

 

در همین رابطه چه در خصوص ناخن های مصنوعی و در مورد ناخن های طبیعی ، عده‌ای با انتخاب طرح های هندسی جذّابی برای ناخن های خود ، حالت منحصری به فرد به آن ها داده که حتی اگر در لفافه ای آرایشی مانند لاک و برق ناخن های متنوع نیز قرار نگیرند ، باز هم ناخن آن ها دارای زیبایی خیره کننده ای می باشد . به عنوان مثال در آموزش کاشت ناخن  عده‌ای با بیضی کردن تاج ناخن خود ، عده دیگری با اشکی کردن آن ، افرادی با نوک تیز کردن ناخن های بلندشان و … اشکال هندسی و متحد الشکلی به این عضو بی حس ، اما پر اهمیت در آراستگی بدن خود می دهند که از چشم افراد تیز بین دور نمی ماند .

 

 در همین آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی یکی از محبوب ترین روش های سوهان کشی می باشد که طرفداران فراوانی داشته ، اما با وجود اینکه این کار را ظاهراً امری ساده می دانند ، اما اشتباهات فاحشی در پدیدار شدن آن انجام می دهند . می ‌دانیم که مربع یک شکل هندسی دو بعدی بوده که دارای چهار زاویه ۹۰ درجه و چهار ضلع هم اندازه می باشد ، در نتیجه زمانی که میگوییم ناخن مربعی باشد این ذهنیت را در ذهن خود یا مشتری پرورش می ‌دهیم که ناخن مورد نظر باید دارای این خصوصیات باشد . با این حال نباید فراموش کنیم که اولاً نمی‌توان ناخنی را به شکل مربعی کامل وجود آورد ، چرا که در ناخن های بلند با توجه به اینکه طول ناخن از عرض آن بیشتر می باشد ، برای  اینکه بتوانیم مربعی را روی آن بوجود آوریم عملاً باید بخشی از تاج ناخن را بریده و گوشت زیر آن را هم نمایان کنیم که با عمل کاشت و تزئین ناخن در منافات است و از سویی دیگر جذابیت زیادی نیز در پس پیدایش این محصول وجود ندارد . به همین دلیل قسمت مربعی مورد نظر ما تنها بخش تاج آن بوده و این قسمت باید تداعی کننده یک مربع کامل باشد .

 

 برای ورود به مبحث آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی باید بدانیم که ناخن های ما باید دارای ارتفاعی مشخص باشند و چنانچه ناخنی کوتاه باشد و یا با این شکل همخوانی فیزیکی نداشته باشد ، نمی‌توان این روش را به درستی پیاده کرد . در سوهان کشی مربعی تاج یا ضلع بالایی ناخن باید به کلی صاف شده و زاویه ۹۰ درجه ای با دو ضلع در راستای انگشتان بسازد . بسیاری از ناخن ها به تناسب ویژگی فیزیکی افراد نمی تواند این خط صاف را به کلی به وجود آورده و بخشی از قسمت انحنا دار خود را حفظ می نماید که در مجموع لطمه ای به زیبایی کار نمی زند . به یاد داشته باشید که در آموزش سوهان کشیدن ناخن مربعی نباید سوهان را به صورت زاویه دار نگه داشته و حرکت رفت و برگشتی را انجام دهیم ، بلکه باید با ایجاد زاویه ای قائمه به منظور عدم تغییر ضخامت تاج ، این حرکت رفت و برگشتی را بدون شیب انجام دهیم . پس از صاف شدن تاج ناخن و بعد از این که این قسمت از انگشتان به ارتفاع دلخواه شما رسید ، باید توجه داشته باشید که گوشه های به وجود آمده که نوک تیز بوده و علاوه بر امکان آسیب زدن به دیگران ممکن است خود آنها نیز به جایی گیر کرده و با شکستن شان برای خود شما نیز دردسرساز شوند ، به همین دلیل پس از پایان کار باید گوشه های مذکور را بدون اینکه حالت خود را از دست بدهند اندکی سوهان زده تا بخش های تیزشان از بین رفته و با انحنایی نامحسوس زاویه مورد نظرمان را تشکیل دهند .