آموزش ژلیش در ناخن طبیعی

آموزش ژلیش در ناخن طبیعی

آموزش ژلیش در ناخن طبیعی : لاک های ژله ای که بیشتر خانم ها آن را به نام ژلیش می شناسند در واقع همان لاک های قدیمی و کلاسیک هستند که با ژل اکریلیک آمیخته شده اند. به مانند دستمال های کاغذی که اولین بار با نام کلینکس وارد ایران شدند و پس از آن مردم این نام را برای همه دستمال های کاغذی استفاده کردند ، ژلیش هم نام لاک های ژله ای یا ژل پولیش هایی است که ساخت برند هارمونی بوده و به عنوان اولین لاک های ژله ای وارد ایران شدند. به این دلیل تمام ژل پولیش های موجود در بازار را به اشتباه ژلیش می نامند.

آموزش ژلیش در ناخن طبیعی از کم خطر ترین روش های کاشت ناخن محسوب می شود و به دلیل استفاده نکردن از چسب به مراتب نسبت به روش های دیگر کاشت ناخن ، آسیب کمتری به آن وارد می کند. این لاک پس از اینکه روی ناخن گذاشته شد باید با اشعه UV به مدت دو دقیقه خشک شود.

برای کسانی که ناخن های خوش فرمی دارند اما از جنس شکننده و ضعیف ناخن خود ناراحتند ، این روش بسیار خوب و موثر است. همچنین این لاک برای ناخن های پا به دلیل رشد کم آنها بسیار مناسب می باشد . در این روش همچنین خبری از  سوهان کشی نیست و نیازی نیز به این کار وجود ندارد. ژلیش ها بر روی انگشتان دست ۲۰ تا ۳۰ روز و بر روی انگشتان پا تا دو ماه هم باقی می مانند.

لاک های ژله ای یا ژلیش ها در آموزش ژلیش در ناخن طبیعی را بر اساس چگونگی اجرای آنها بر روی ناخن می توان به دو نوع تک مرحله ای و سه مرحله ای تقسیم کرد. در آموزش ژلیش در ناخن طبیعی تک مرحله ای شما فقط یک لاک ژله ای دارید و مانند روش های کلاسیک لاک را روی ناخن خود می گذارید. در نوع سه مرحله ای آن ابتدا از ژل بیس یا پایه استفاده کرده ، سپس در مرحله دوم یک ژل رنگی مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت در آخرین مرحله تاپ ژل یا همان ژل بالایی بر روی ناخن اجرا می شود.

حال به صورت مرحله ای چگونگی زدن لاک ژله ای را برای شما توضیح می دهیم. ابتدا ناخن ها را مانیکور می کنیم به طوری که لبه ها و سطح آن کاملا صاف و متقارن شوند . این کار باعث می شود نتیجه پایانی زیبا و چشم نواز شود. در مرحله بعدی توسط بافر روی سطح ناخن ها رو خش می اندازیم . این کار باعث می شود که درخشندگی ناخن از بین برود و لاک ژله ای بهتر به سطح ناخن شما نفوذ کرده و بچسبد . پس از این کار باید دست ها را با آب بشوییم و خشک کنیم سپس با کمک قیچی به شکلی ظریف و تمیز تمام زائده های ناخن را که به آن ها کوتیکول ناخن گفته می شود از آن جدا کنیم.

حال که مقدمات کار انجام گرفته است وارد مراحل اصلی آموزش ژلیش در ناخن طبیعی می شویم.لایه نازکی از لاک بیس یا همان لاک پایه را به طوری که به اندازه یک سر سوزن با پوست کنار ناخن فاصله داشته باشد روی آن میزنیم و پس از آن به مدت دو دقیقه ناخن را در دستگاه UV می گذاریم. البته در این مرحله آموزش کاشت ناخن شما می توانید به جای لاک بیس از برق ناخن نیز استفاده کنید. پس از اینکه ناخن ها خشک شدند لاک ژله ای را با هر رنگی که دوست داریم با همان فاصله از کناره های ناخن روی آن می زنیم و دوباره ناخن ها را به همان شکل قبلی در دستگاه UV میگذاریم تا خشک شوند. پس از اینکه این کار را بر روی کل ناخن ها انجام دادید دوباره این مرحله را برای همه آنها تکرار می کنیم. در مرحله بعد که آخرین خوان این کار است تاپ ژل را که برای درخشش و استحکام بیشتر لاک استفاده می شود را با همان فاصله از کناره های ناخن یعنی به فاصله سر سوزن ، روی آن می زنیم. این مرحله نیازی به تکرار ندارد اما انجام دوباره آن نه تنها ایرادی نداشته ، بلکه بهتر نیز هست. پس از پایان کار روی ناخن ها را پد آغشته به کلینرز می کشیم و با روغن ناخن ، دور آنها را چرب کرده و ماساژ می دهیم.

نکاتی وجود دارند که باید در طول تمامی مراحل زدن لاک ژله ای به خاطر داشته باشید . به عنوان مثال در تمام مراحل باید از لایه های نازک در زدن لاک ها استفاده کنید. همچنین فاصله لازم بین لاک و کناره های ناخن حتما باید حفظ شود و قسمت آزاد ناخن به طور کامل لاک خورده شود.