آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد

آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد

آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد : در میان برخی خانم ها مثلی وجود دارد که می گوید دست‌های زیبا به خاطر داشتن داشتن ناخن‌های زیباست . شاید به همین دلیل است که خانم ‌ها این روزها با شدت بیشتری به سمت روش‌های مختلف زیبا کردن ناخن‌ها مثل کاشت روی آورده‌اند. البته علاوه بر زیبایی دلایل دیگری چون مشکلات ناخن‌ها و داشتن ناخن‌های بد فرم و بد رنگ خیلی ‌ها را ترغیب به انجام این عمل می‌کند. کاشت ناخن برای کسانی که به عادت بد جویدن ناخن‌های دچار هستند و یا ناخن های آنها شکننده و ضعیف هستند ، بسیار مناسب است. موارد زیادی وجود دارند که قبل از اینکه بخواهید این کار را انجام دهید ، باید آن ها را بدانید و رعایت کنید. باید به خوبی ابزار، روش و مواد این کار را بشناسید و انجام آن را به متخصصان این کار واگذار کنید تا عوارض و مشکلات آن گریبان گیر شما نشود.

برای آنهایی که قصد دارن به کاشت ناخن روی بیاورند و از آن کسب درآمد کنند باید گفت که آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد نیازمند دانستن این مطلب است که در واقع کاشت ناخن یک نوع آرایش و تزیین ناخن می‌باشد که در آن به چند طریق نوعی از مواد، به شکل ناخن روی قسمت های طبیعی آن با ماندگاری طولانی چسبانده می‌شود. برای شروع این کار ابتدا سطح رویی ناخن‌ها را با استفاده از سوهان برقی با ظرافت و دقت تمام می‌تراشند تا به حدی برسد كه لایه خیلی نازكی از آن باقی بماند. این كار به این منظور انجام می شود که زیر موادی که قرار است روی آن کاشته شود و جای ناخن طبیعی را بگیرد کاملا صاف و خالی باشد و هیچ گونه برآمدگی نداشته باشد تا نتیجه کار به ناخن طبیعی شباهت بیشتری داشته باشد. هر چه نتیجه پایانی شباهت بیشتری به ناخن واقعی داشته باشد قاعدتا عملیات موفق تر بوده است و به اصطلاح خوب کاشته شده است. البته یک کاشت خوب علاوه بر ظریف ، زیبا و طبیعی بودن باید با دوام و مستحکم نیز باشد.

اما برای درک بهتر آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد باید اطلاعات بیشتری در مورد زیر و بم این کار داشته باشید .به عنوان مثال باید انواع کاشت ، انواع موادی که مورد استفاده قرار می گیرند، ابزار آلاتی که کاربرد فراوانی دارند و بسیاری اطلاعات دیگر را در این زمینه کسب نمایید. ما در ادامه سعی می کنیم به صورت مختصر و مفید نکات مهمی که باید در این مورد بدانید را متذکر شویم.

کاشت ناخن به صورت کلی در سه نوع پودری یا اکرلیک ، ژله ای و قالبی دسته بندی می شود.

کاشت ناخن پودری به علت محکم بودن و دوام بیشتر آن ، طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است. این نوع کاشت ماندگارتر از کاشت ژله ای ناخن است. بادوام، مستحکم، بدون شکستگی، بدون هواگرفتگی و ظریف می‌باشد و برخلاف کاشت ژله‌ای با آب و هوای خشک سازگاری داشته و هزینه کمتری دارد.

کاشت ژله‌ای ناخن به نسبت کاشت پودری واقعی ‌تر و ظریف ‌تر است و در البته این نکته هم مهم است که گرانتر از کاشت اکریلیک می ‌باشد. این کاشت با آب و هوای شرجی و مرطوب سازگاری بهتری دارد و در هوای مرطوب بیشتر دوام آورده و ماندگار تر است و برای افرادی که هر روز هوای خشک را تجربه می‌کنند توصیه نمی‌شود زیرا این نوع کاشت در اکثر مواقع در هوای خشک ترک بر داشته و ظاهری بدی پیدا خواهد کرد. در این روش مواد ژل که به شکل آماده قابل خرید هستند  را پس از مواد ضد قارچ روی ناخن می‌گذارند و در دستگاه یو وی قرار می‌دهند تا خشک شود.

اما آموزش کاشت ناخن  قالبی ناخن راحت‌ ترین نوع کاشت و البته بی‌کیفیت‌ ترین نوع آن نیز می باشد. در این نوع کاشت به این دلیل که پس از کاشت روی ناخن ها  سوهان ‌کشیده نمی شود پس از مدت کمی زیر ناخن ها هوا جمع شده که هم ظاهری زننده خواهد داشت و هم باعث به وجود آمدن انواع قارچ ها و بیماری ها خواهد شد. توصیه می شود که در انجام این نوع کاشت مراقب باشید که ناخن ها با آب تماس نداشته باشند.

در کاشت قالبی ناخن مواد را مانند وقتی ژله درست می کنید داخل قالب ناخن مصنوعی می‌گذارند تا پس از مدت کوتاهی شکل آن را به خود بگیرد. در ادامه پس از زدن مواد ضد قارچ روی ناخن ، قالب را روی ناخن فشار داده تا مواد روی ناخن خشک ‌شود . بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را برمی‌دارند. در این نوع کاشت هم هیچ گونه سوهان‌کشی انجام نشده و از چسب ناخن نیز برای چسبیدن ناخن مصنوعی استفاده نمی‌شود.

در این مطلب سعی کردیم به صورت خلاصه به انواع روش های کاشت ناخن اشاره کنیم اما شما برای اینکه یک ناخن کار حرفه ای شوید راه درازی در پیش دارید. شاید بتوان با آزمون و خطا و به صورت تجربی مقداری توانایی و مهارت در این کار پیدا کرد اما به جرات می توانیم بگوییم و به شما اطمینان دهیم برای یادگیری کاشت ناخن به صورت حرفه ای هیچ روشی بهتر از حضور در کلاس های آموزش کاشت ناخن از صفر تا صد آموزشگاه مهناز وجود ندارد.