آموزش کاشت گریم

آموزش کاشت گریم

آموزش کاشت گریم : این روزها شاهد رواج پیدا کردن روش های مختلفی در کاشت ناخن هستیم به شکلی که هر بار روش های جدیدی وارد بازار کار این هنر آرایشی می شود. آموزش کاشت گریم نیز از جمله همین روش های جدید کاشت ناخن محسوب می شود که شامل زیرشاخه های بسیاری است . کاشت گریم به وسیله ژل و پودر انجام می گیرد که البته در کشور ما این کار توسط پودر رایج تر بوده و از طرفداران بیشتری برخوردار می باشد. از مزایای این نوع از کاشت ناخن می توانیم به این موارد اشاره کنیم که در کاشت گریم می توان عیب های ناخن از جمله زردی ، کبودی ، قرمزی ، کوچکی یا نا فرم بودن صدف و حتی فقدان آن را ترمیم و برطرف کرد ؛ این کاشت هم با تیپ و هم با فرمر قابل انجام است. در ادامه به معرفی برخی از زیر شاخه های کاشت گریم می پردازیم.

یکی از انواع کاشت گریم ، کاشت گلاشیر یا کاشت موزاییک نام دارد که این نوع را می توان هم با تیپ و هم با استفاده از فرمر انجام داد اما برای انجام این کار توسط فرمر باید از یک لایه فویل (یا همان زر ورق) ضخیم مانند فویل های گاز مچاله شده استفاده نمود. به کار بردن لیکویید رنگی نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کار داشته باشد. در ادامه  آموزش کاشت ناخن به روش گریم ، مراحل کاشت گلاشیر یا موزاییک را شرح می دهیم.

در کاشت گلاشیر مانند بقیه انواع کاشت گریم ابتدا نیاز به ایجاد صدف بر روی ناخن یا همان صدف سازی خواهیم داشت. به دو روش می توانیم این کار را انجام دهیم که در روش اول با استفاده از تیپ مخصوص مراحل اولیه کاشت را انجام می دهیم ، تیپ را چسبانده و صدف سازی را با استفاده از پودر هلویی اجرا می کنیم. در ادامه کار با استفاده از پودر کلییر و لیکویید رنگی فرنچ را مواد گذاری می کنیم و در آخرین مرحله از آموزش کاشت گریم لایه ای از کلییر بر روی کل ناخن کشیده می شود و در نهایت کارهای همیشگی پایانی یعنی سوهان کشی و بافر زنی را انجام می دهیم.

در دومین روش از کاشت گلاشیر یا موزاییک که با استفاده از فرمر انجام می شود مراحل اولیه کاشت مطابق روش قبلی انجام می گیرد، سپس فرمر زیر ناخن نصب می شود و صدف سازی بر روی آن آغاز می گردد. پس از این مرحله فویل ضخیمی که پیشتر در موردش صحبت کردیم را بر روی فرمر زیر ناخن به شکلی می گذاریم که خط های چروک آن بر روی قسمت فرنچ ناخن قرار گیرند. پس از این مرحله وقتی که فرمر را در جای خود فیکس کردیم قسمت فرنچ ناخن را با پودر کلییر و لیکویید رنگی پر می کنیم و در آخر یک لایه از کلییر روی کل ناخن می کشیم و سپس مطابق روش قبل در انتهای کار سوهان زنی و بافرکشی را انجام می دهیم. ذکر این نکته نیز لازم است که استفاده از تاپ شاین می تواند به هرچه بیشتر جلوه کردن کاشت گریم کمک کند.

در ادامه آموزش کاشت گریم حال به معرفی نوع دیگری از این کاشت می پردازیم که کاشت اج ( edge ) نامیده می شود. در زبان انگلیسی “اج” به معنای لبه می باشد و به این دلیل نام  اج را بر روی این نوع از کاشت ناخن نهاده اند که کاشتی زاویه دار می باشد. در این نوع کاشت فرمر گذاری ، مواد گذاری و حتی سوهان کشی با روش های دیگر متفاوت خواهد بود. در کاشت اج که از انواع فانتزی کاشت گریم محسوب می شود فرمر را از وسط تا کرده و در زیر صدف ناخن قرار می دهیم و مواد را هم به موازات خط تا شده فرمر و به شکل زاویه دار بر روی آن می ریزیم. مهمترین آیتم در این نوع کاشت سوهان کشی آن است که در آن نباید زاویه ایجاد شده توسط سوهان کشی ناخن کار از بین برود . نکته دیگری که کاشت اج را از سایر کاشت های گریم متمایز می کند این است که خط لبخند ناخن در این نوع کاشت تیز ، مثلثی و زاویه دار است و مانند بقیه کاشت ها گرد و هلالی شکل نخواهد بود .