آموزش کاور ناخن

آموزش آموزش کاور ناخن

آموزش کاور ناخن : با جستجوی معنی لغت Cover به معانی مختلفی از جمله پوشش ، جلد ، رویه ، روپوش ، سرپوش ، لفافه ، سقف و در نهایت پوشاندن و پنهان کردن می رسیم که با داشتن مفاهیمی بسیار نزدیک به هم ، هریک کاربرد مشخصی دارند . در همین رابطه می توان اینگونه انگاشت که کاور کردن یک پدیده در حقیقت نوعی پوشاندن به منظور حراست یا اختفاء آن از شر تهدیدات می باشد . لذا زمانی که روی فرش دستباف یا مبلمان خانه خود یک رو فرشی پهن می کنیم ، گوشی تلفن همراه خود را به یک قاب تجهیز می کنیم ، روی موتورسیکلت یا خودرویی ارزنده چادر می کشیم ، یک عارضه پوستی یا خالکوبی روی بدنمان را بواسطه بر تن کردن لباسی پوشیده تر در جلسه ای خاص پنهان می کنیم ، سقف حیاط خلوت خود را با مشمایی پلاستیکی و به صورت موقت در زمان بارش باران می پوشانیم و ده ها مثال دیگر ، در حقیقت با کاور کردن این پدیده های فیزیکی درصدد کاهش خطرات محیطی و تهدید کننده سلامت آن ها بوده و یا به اختفای آن می اندیشیم .

با توجه به این توضیحات می توان دریافت که آموزش کاور ناخن هم به عنوان اقدامی که سطح طبیعی ناخن را می پوشاند ، یا در پی تقویت ساختار آن است و یا به دنبال پنهان کردن برخی ناهنجاری ها و عیوب روی آن . در این سلسله اقدامات که تشابه فراوانی به آموزش کاشت ناخن و مراحل عملی ساختن آن دارد ، مواد کاشت به جای اینکه بر روی تیپ یا قالب قرار گیرند ، مستقیماً بر روی صدف ناخن نشسته و با افزودن لایه ای شیمیایی به آن ، از یک سو با افزایش قطر این بخش ، استقامت آن را افزایش می دهند و از سویی دیگر با داشتن طرح و نقشی یکسان ، ناهمواری ها و عدم تناسب رنگ یک بخش از ناخن با قسمت های دیگرش را از مقابل دیدگان محو می کنند .

طبیعتاً کاور ناخن مناسب افرادیست که تمایل دارند همه مواد بر روی ناخن آن ها – چه بلند و چه کوتاه – و نه محصولات کمکی با ظاهری اغراق شده چسبانده شود . از سویی دیگر این روش برای افرادی که سابقه بیماری های قارچی دارند نیز به شدت خطرناک است ، چرا که این افراد با عدم اطلاع از پیشروی تهدیداتی زیر ناخن هایشان ، به استقبال معضل جسمانی و تهدید کننده بزرگتری می روند .

با گذر از این توضیحات باید گفت که آموزش کاور ناخن مستلزم وجود پرایمر ، لاک مانیکور ، پودر کاور ، لیکوئید ، محلول ضد قارچ ، بافر یا کلینزر ، روغن و ابزارهایی مانند ناخن‌گیر ، سوهان، نیپر ، کاتر و … می باشد .

در کاور کردن ناخن به روش پودر و لیکوئید اقدامات خود را با مانیکور شروع می کنیم . ایجاد خراشی سطحی روی ناخن ، جذب چربی ها با پد مخصوص کلینزر ، اعمال محلول ضد قارچ و زدن پرایمر پس از خشک شدن آن به ترتیب اقدامات بعدی ما در راستای آموزش کاور ناخن پودری می باشد . پس از انجام این کار می توانیم با وارد کردم قلم لیکوئید اندود یا تر به درون پودر آکرولیک ، قلمو را آماده سایش بر روی ناخن کنیم . عملی که در پی آن عملاً موادگذاری ما پایان یافته و پس از آن می توانیم با سوهان کشی ، کشیدن پد حاوی کلینزر روی آن ، تزریق تاپ شاین و قرار دادن آن داخل دستگاه UV از کاور مورد نظر بهره برداری کنیم . همانطور که می بینیم روش های آموزش کاور ناخن بسیار مشابه کاشت این عضو به صورت مصنوعی می باشد.

حال اگر بخواهیم به سراغ کاور با لاک ژلیش برویم باید بگوییم که پرایمر مخصوص ژلیش پس از مانیکور و اعمال ضد قارچ روی ناخن می نشیند . اعمال بیس کت و خشک کردن بلافاصله آن با UV ، اعمال لاک ژلیش و قرار دادن مجدد آن در دستگاه ، اعمال تاپ کت که به افزایش مقاومت و درخشندگی ناخن منجر شده و قرار دادن ناخن داخل دستگاه UV یا LED برای سومین بار از مراحل اصلی تحقق این هدف می باشد . در حالی که در مرحله پایانی پس از افزودن تاپ شاین می توانید به منظور از بین بردن چسبندگی ناخن خشک شده آن را با پد آغشته به کلینزر تمیز نمایید . در این دو روش که می توانید به صورت عملی در آموزشگاه کاشت ناخن مهناز آموخته و آن ها اعمال نمایید ، دستورالعمل های رایج کاور کردن ناخن و افزایش مقاومت آن ها مرور شد .