تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد

تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد

تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد : در موارد متعددی دیده می شود که قرابت آوایی و نوشتاری دو نوع روش کاشت ناخن ، ابزار ، مواد مصرفی و مراحل عملیاتی با بی دقتی یا عدم آگاهی هنرآموزان همراه شده و به جای دیگری اعمال می گردند . اگرچه در دوره های آموزشی ، حضور یک استاد ناخنکار سبب می شود تا داوطلبی مرتکب اشتباهات فاحش و غیر قابل جبرانی نشود ، اما پس از کسب مدرک ، استقلال فعالیتی و شروع کسب و کار خود این سوء تفاهمات از سوی مشتریانی که در ازای دریافت این خدمت هزینه هایی را متحمل می شوند پذیرفتنی و قابل اغماض نیست ، در نتیجه در این یادداشت و مقالات آتی ، با تبیین و شرح اصطلاحاتی که به یکدیگر نزدیکند ، زمینه بروز این اشتباهات را از بین می بریم .
در گام اول باید توجه داشته باشید که استفاده از برخی مواد به جای دیگری ممکن است پیامدهای واضحی نداشته و یا حتی با تکرار چند باره آن نیز مشکلی برای شما یا متقاضی کاشت به وجود نیامده باشد . حتی اگر اینگونه است ، باید توجه داشته باشیم « هر کسی – و در این مورد هر چیزی – را بهر کاری ساختند » ، پس چنانچه قرار بود این مواد شیمیایی جایگزین یکدیگر باشند ، کمپانی های تولید کننده نیز زحمت ساخت آن ها را به خود نمی داده ، یک محصول واحد عرضه می کردند و یا صراحتاً اعلام می کردند که این محصولات می توانند جایگزین هایی برای دیگری باشند .
و اما تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد ؟
در مقالات قبلی گفته شد که آموزش کاشت ناخن مصنوعی در چهار شاخه اصلی کاشت ناخن قالبی ، پودری ، ژله ای و میکس پدیدار می شود و هر روش دیگری که می بینیم ، زیر مجموعه ای از آن ها می باشد . در همین رابطه کاشت میکس یا مختلط ، همانطور که از نامش پیداست از ادغام دو روش کاشت ژله‌ای و پودری به اکستنشن ناخن پرداخته و پس از اینکه با مراحل معمول کاشت پودری آغاز می شود (به همراه اعمال ضد قارچ) ، با عملیات رایج در کاشت ناخن های ژله ای خاتمه می یابد . می دانیم که در نمونه های ژله ای برای برق زدن و زیبایی بیشتر ناخن از ماده ای استفاده می کنند که به آن تاپ شاین می گوییم . TOP SHINE به عنوان ماده ای که برای تقویت استحکام ناخن های اکرلیکی از آن استفاده می شود ، با کمک قلم مخصوص ژل روی کاشت پودری آمده و با تشکیل لایه ای اضافه روی آن سطحی صیقلی و یکدست روی انگشتان ما به وجود می آورد .
پس از شناخت تاپ شاین ، اینک با معرفی تاپ کات به پاسخ سوال اینکه « تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد » می رسیم .
تاپ کات ( TOP coat ) که شاید تلفظ «تاپ کُت» تناسب بیشتری با آن داشته باشد ، در یک ترجمه تحت اللفظی می تواند به صورت ” پوشش رویی ” بیان شود . در همین رابطه پس از اینکه بر روی ناخن های خود لاکی را اعمال کرده ، پخش می نماییم و منتظر خشک شدن آن می مانیم ، ممکن است این لاک درخشندگی لازم را نداشته ، بنا به سابقه آن بدانیم که به سرعت پاک می شود و یا اینکه می خواهیم بیش از حد معمول روی انگشتانمان بماند ، لذا با کمک تاپ کات دوام و درخشندگی آن را افزایش می دهیم . در ادامه پاسخ به این سوال که تاپ شاین با تاپ کات چه فرقی دارد باید افزود که این ماده ، با مصرف شدن در ژلیش ناخن ، عاملی برای محافظت از این بخش بدن در برابر لب پریدگی ، خراش لاک و بستر آن ، اشعه های مضر خورشید و سایر عوامل مخرب محیطی می باشد .
به عنوان مطلب آخر ، چنانچه در خصوص بیس کات (Base coat ) مطلبی دیدید ، آگاه باشید که این محلول نیز کاربرد و ساختاری سوای دو گروه فوق داشته ، همانطور که از نامش پیداست کار زیر سازی و آماده کردن محل فرود لاک را بر عهده دارد و نهایتاً سبب درگیری بهتر ناخن و لاک (به عنوان لفافه ای میان آن ها ) می باشد .