سوهان کاشت ناخن

سوهان کاشت ناخن

سوهان کاشت ناخن : همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شده بود برای انجام کاری خدماتی حضور اپراتوری ماهر بخشی از کار بوده و وجود ابزار و وسایل انجام این کار نیز دیگر فاکتور مهم پیشبرد امور به بهترین نحو ممکن می باشد . در همین رابطه متخصص طراحی اتومبیل یا مکانیکی را در نظر بگیرید که با شنیدن صدای یک ماشین می‌تواند به صورت دقیق به شما بگوید که عیب خودرو از کجاست و با تسلط کامل خود به تار و پود این وسیله در کمترین زمان ممکن قادر به تعمیر کردن آن می باشد . حال چنانچه این فرد ابزار لازم برای باز کردن حتی ساده ترین پیچ و مهره ها را در اختیار نداشته باشد ، عملاً نمی تواند تغییری محسوس در وضعیت موجود ایجاد نماید . این در شرایطیست که اگر پیشرفته‌ترین ابزار آلات این حرفه را در اختیار یک مکانیک ناوارد و تازه کار قرار دهیم هم کاری از پیش نخواهیم برد ،  چرا که این فرد نیز علی رغم داشتن ادوات لازم ،  علم تعمیر ماشین رو نداشته و با وجود ابزاری که قادر به اعمال تغییراتی در وضعیت قطعات این وسیله هستند ، حتی ممکن است با دستکاری غیر اصولی شرایط را از وضع موجود نیز بدتر نمایند .

 

با توجه به این مثال و بازگشت به مبحث آموزش کاشت ناخن و وسایل مورد نیاز در این حرفه هنری باید بدانیم که چنانچه یک ناخنکار زبردست و ماهر ابزار و وسایل کاشت ناخن – مانند سوهان کاشت ناخن – را در اختیار نداشته باشد ، نمی تواند تغییراتی عینی روی دست اعمال نمایند ، در نتیجه در اختیار داشتن این ابزار آلات مقدمه قدم گذاشتن در راه کاشت بوده و از آن مهمتر هرچه کیفیت این محصولات بیشتر باشد کار وی نیز با کیفیت بالا و سهولت بیشتری انجام می شود . این در حالی است که در آن روی سکه همانند مکانیک ناشی ، اگر این سوهان کاشت ناخن  به دست فردی نا آشنا به فنون کاشت بیافتد ممکن است با آسیب زدن به ساختار ناخن طبیعی و همچنین آثار سوئی که در مصرف بیش از اندازه مواد شیمیایی پدیدار می شود به سلامت داوطلب کاشت ناخن نیز آسیب بزند ؛ در نتیجه استفاده از این مواد و محصولات در پی داشتن مهارت های لازم و یا کسب تجربه می باشد . البته لازم به ذکر است که استفاده از سوهان کاشت ناخن پیشرفته در بدو کار زیر نظر مربی و استاد این حرفه نه تنها بد نیست ، بلکه کارآموز را به فعالیت با بهترین ها عادت می دهد .

 

در همین رابطه سوهان کاشت ناخن به عنوان ادواتی که با سمباده زدن قسمت های مختلف ناخن – چه طبیعی و چه مصنوعی – به حذف عوامل زائد و نامطلوب کمک می کنند ، سبب می شوند تا علاوه بر شکل گیری نهایی ناخن و رسیدن به فرم ایده آل مشتری ، مقدمات استفاده از مواد شیمیایی مرحله آخر به عنوان مثال شاین – و رسیدن ناخن به سطح مورد نظر فراهم شود .

 

سوهان ها در مدل های مختلفی ساخته و عرضه می شوند که از مهمترین انواع آن می توان به سوهان کاشت ناخن دستی و برقی اشاره کرد . در سوهان دستی که معمولاً یکی از اعداد ۱۰۰ ، ۱۲۰ ، ۱۸۰ و بیشتر (۴۰۰۰ حد نهایی آنهاست ) دیده می شود ، میزان زبری و نرمی این وسیله که به تعداد و اندازه شبکه های روی آن بستگی دارد مشخص می گردد ، عددی که هر چه کمتر باشد میزان زبری این وسیله بیشتر شده و آثار تخریبی بیشتری دارد و هرچه بیشتر شود در حقیقت نرم تر شده و موانعی محدودتری را از سر راه بر می دارد . گفتنیست که در مسیر کاشت ناخن سوهان هایی با نمره زیر ۲۰۰ مطلوبتر بوده و با قدرت سابیدن بالای خود می توانند مواد شیمیایی خشک شده روی ناخن را به سادگی حذف نمایند .

 

با اتمام کار کاشت ناخن و بواسطه اینکه قلموی حاوی مواد راه هایی را بر روی  ناخن مصنوعی به وجود آورده اند ، از بین بردن این خطوط مطلوب ماست . این در حالیست که اگر از سوهانی با نمره کم استفاده کنیم که این خطوط را با عمق زیاد ناپدید می کند ، در اثر کاهش ضخامت ناخن ممکن است به ساختار این عضو آسیب رسیده و یا اگر از سوهانی با نمره زیاد استفاده کنیم ممکن است به کلی تغییری نکند ، در نتیجه نیازمند محصولی مختص این کار می باشیم که به سوهان بافر معروف است . این محصول با ساختار هندسه منحصر بفرد خود ، خط و خش های نامطلوب را از بین برده و به آن حالتی طبیعی تر می بخشد .

 

در نهایت گفتنیست که سوهان برقی همانطور که از نامش پیداست وسیله ایست که با نیروی محرکه الکتریسیته کار کرده و با حرکت دورانی و سریع نوک نازل خود به لایه برداری به ویژه از سطح رویی ناخن می پردازد . استفاده از وسایلی برقی که نمونه های دستی دارند معمولاً با محدودیتی تحت عنوان قیمت بیشتر همراه است ، اما با استناد به تجربه ناخنکاران زبده و صاحب سبک دنیا باید بدانید که کیفیت ، سرعت و دقت نهایی این دو محصول قابل قیاس نبوده و تفاوت آن ها کاملاً مشهود است .