طراحی با ژل بلومینگ

طراحی با ژل بلومینگ

طراحی با ژل بلومینگ : زیبا پسندی و میل به زیبایی از تمایلات درونی و احساسات انسانی ما می باشد و همه ما به زیبایی در هر حوزه ای علاقه مندیم. چه این زیبایی در یک منظره شگفت انگیز و آرام بخش باشد و چه در ظاهر یک تابلوی نقاشی چند میلیاردی ، موضوعی که روشن است این مطلب می باشد که همه ما عاشق زیبایی هستیم و همانگونه که زیبایی های اطراف و دیگران برایمان اهمیت دارد ، زیبا به نظر رسیدن خودمان در نگاه عموم نیز از موضوعات مهمی بوده که به خصوص در میان خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. در گذشته راه های بسیاری برای زیباتر به نظر رسیدن وجود داشت که می توان به عنوان مثال به انواع مختلف از پوشش ها و همچنین مدل های متنوعی از آرایش های اجزاء مختلف صورت اشاره کرد . طراحی ناخن نیز یکی دیگر از فاکتور های زیبا سازی ظاهری است که با اینکه مدت زیادی از ظهورش به صورت امروزی نمی گذرد اما توانسته است در همین مدت کم جای خود را در میان زیبا دوستان و به خصوص خانم های ایرانی به خوبی باز کند. طراحی ناخن که یکی از شاخه های آموزش کاشت ناخن می باشد در واقع هنری است که با استفاده از مواد ، ابزار ، روش ها و تکنیک های متنوعی انجام گرفته و با ایجاد نقش و نگار های مختلف و زیبا بر روی ناخن ها باعث ایجاد حس زیبایی و اعتماد به نفس بیشتر در فرد می شود. همانطور که گفتیم طراحی ناخن روش ها و متدهای بسیار متنوعی دارد که در این مقاله قصد داریم تا به یکی از این روش ها به نام طراحی با ژل بلومینگ بپردازیم.
ژل بلومینگ نوعی ژل بی رنگ است که به دلیل غلظت پایین توانایی پخش کردن ژل های رنگی دیگر در خود را دارد. این بدان معناست که وقتی ژل بلومینگ بر روی ناخن شما کشیده شده است و لایه ای از آن بر روی ناخن به صورت خیس وجود دارد ، اگر در آن لحظه نقطه ای از ژل های رنگی مختلف را بر روی آن وارد کنیم آن نقطه پس از گذشت اندکی زمان بزرگتر می شود و در واقع بر روی بلومینگ ژل پخش می گردد و لبه های کناری آن شکلی شبیه به سایه به خود می گیرند. همین خصوصیت بلومینگ ژل باعث شده است که از آن در طراحی های خیس در خیس ناخن استفاده شود و بلومینگ ژل گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد طرح هایی مانند ماربل یا سنگ مرمر ، آبرنگ ، گل و بسیاری دیگر از طرح های خلاقانه می باشد.
برای شروع عملیات طراحی با ژل بلومینگ ابتدا یک لایه از ژلیش یا لاک معمولی به هر رنگی که می خواهید بر روی ناخن می کشید و آن را درون دستگاه UV قرار می دهید تا خشک شود. سپس برای بار دوم این کار را تکرار می کنید تا تمام سطح ناخن به شکل همگن و یکدست به رنگ لاک یا ژلیشی که دلخواه شما است در بیاید. پس از آنکه ناخن را از زیر دستگاه بیرون آوردید لایه ای از ژل بلومینگ را بر روی آن می کشید. در این میان لازم به تذکر است که بلومینگ ها هم به شکل ژل های کاسه ای موجود هستند و هم به شکل لاک در بازار یافت می شوند که استفاده از هر کدام بلامانع بوده و فقط در استفاده از ژل های بلومینگ کاسه ای باید از قلموی مناسب استفاده کرد تا تمام سطح ناخن به بلومینگ آغشته باشد.
پس از آغشته کردن کل سطح ناخن به ژل بلومینگ قبل از آنکه این ژل خشک شود قلم طراحی را برداشته و مقداری از رنگ مورد نظر خور را بر روی ناخن قرار می دهید. شما می توانید با این قلم هر طرحی که مد نظرتان است پیاده کنید و فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که بهتر است رنگی که برای ایجاد طرح استفاده می کنید روشن تر از رنگ زمینه باشد زیرا به این شکل سایه های ایجاد شده در طرح ، بهتر خودشان را نشان خواهند داد. در ادامه طراحی با ژل بلومینگ پس از آنکه طرح مورد نظر را پیاده کردید کمی صبر کنید تا رنگ به واسطه خاصیت ژل بلومینگ اندکی پخش شود و زمانی که اندازه پخش طرح و سایه های به وجود آمده به میزان دلخواهتان شد ناخن را دوباره زیر دستگاه UV برده و آن را خشک کنید. در انتهای کار نیز یک لایه تاپ شاین برای ایجاد استحکام بیشتر بر روی ناخن کشیده می شود و ناخن دوباره درون دستگاه UV قرار خواهد گرفت و به این ترتیب طراحی ناخن شما با ژل بلومینگ به پایان می رسد.