طراحی شوگرهای رنگی

طراحی شوگرهای رنگی

طراحی شوگرهای رنگی : همانطور که می دانید طراحی و کاشت ناخن به روش های مختلف از هنرهایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و درصد زیادی از خانم ها تلاش می کنند تا ناخن های خود را به روش ها و متدهای مختلف زیباتر کرده و اعتبار و اعتماد به نفس خود را در جمع در سطح بالایی نگاه دارند . علاوه بر این بسیاری از خانم ها سعی می کنند تا با استفاده از این هنر و یادگیری انواع روش ها و متدهای مختلف این کار با استفاده از  آموزش کاشت ناخن و طراحی آن بتوانند منبع درآمد مناسبی برای خود ایجاد کنند و به استقلال مالی برسند. در این مطلب تلاش می کنیم طراحی شوگرهای رنگی را که یکی از پر طرفدار ترین روش های طراحی ناخن محسوب می شود بررسی کنیم و به صورت پله به پله مراحل انجام این نوع طراحی را بیان کنیم.
اگر تسلطی نسبی به زبان انگلیسی داشته باشید با مفهوم واژه شوگر به خوبی آشنا هستید و می دانید که معنای آن شکر است. اما شوگر هایی که برای طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرند شکر نیستند بلکه موادی هستند که از دانه های ریز و براقی تشکیل شده اند که به دلیل شباهت آنها به دانه های شکر نامشان را شوگر گذاشته اند. شوگر های طراحی ناخن در رنگ های مختلفی تولید می شوند و به سادگی در بازار لوازم بهداشتی و آرایشی قابل خریداریند .
نکته ای که قبل از شروع آموزش طراحی شوگرهای رنگی باید به آن اشاره کرد مطلبی است که روزانه ده ها بار توسط هنرآموزان مختلف پرسیده می شود . خوب است که بدانید اولاً طراحی ناخن مبحثی جدا از کاشت ناخن است و نباید این دو را با هم یکی دانست. هرچند که در بسیاری از موارد این دو کار در کنار هم و حتی همزمان با هم انجام می شوند اما به هر حال این دو موضوع مقوله هایی کاملاً جدا از هم هستند. نکته بعدی که احتمالاً جواب سوال شما نیز باشد این است که طراحی ناخن با هر روشی را هم می توان بر روی ناخن های طبیعی و واقعی انجام داد و هم قابل اجرا بر روی ناخن های کاشته شده است.
شروع کار ما با تاپ شاین خواهد بود و شما باید تمام سطح ناخن را آغشته به تاپ شاین نمایید . پس از آنکه تاپ شاین همه سطح ناخن را در بر گرفت باید ناخن ها را زیر نور LED یا دستگاه UV بگیرید تا کاملاً خشک شود. در این قسمت کار ذوق هنری شما می تواند مهمترین عامل در زیباتر شدن ناخن باشد زیرا در این مرحله شما باید با استفاده از ژل سفید طرح مورد نظرخود را روی ناخن پیاده کنید. ژل سفید شما می تواند کاسه ای یا لاکی باشد که ژل کاسه ای برای طراحی و همچنین قلم طراحی سه صفر پیشنهاد ما به شماست.
اینکه شما چه طرحی را بر روی ناخن می کشید و از چه رنگی در شوگر ها استفاده می کنید کاملاً بستگی به شما دارد. ممکن است در کلاس های آموزشی کاشت ناخن و طراحی شوگر رنگی تعدادی طرح مختلف به شما آموزش داده شود اما در نهایت قرار نیست که تا ابد از همان طرح ها استفاده کنید. شما می توانید با اتکا به ذوق هنری و ابتکار خود و همچنین تمرین مکرر طرح های فوق العاده زیبایی روی ناخن ها ایجاد کنید.
پس از آنکه طرح دلخواه خود را با استفاده از ژل کاسه ای سفید و قلم طراحی بر روی ناخن پیاده کردید نوبت به رونمایی از طرحتان می شود. در این مرحله مقداری از شوگر ( با هر رنگ دلخواه ) را با استفاده از قلم بادبزنی برداشته و خیلی آرام بر روی طرح پیاده شده بریزید. باید توجه داشته باشید که پراکندگی و تراکم شوگر ها به صورت یکنواخت انجام شود زیرا به این شکل در نهایت طرح زیباتری خواهید داشت. پس از آنکه به اندازه کافی شوگر بر روی ژل سفید ریختید مدت کوتاهی صبر کنید تا شوگرها به خورد ژل بروند. سپس ناخن را دوباره درون دستگاه UV قرار دهید تا ژل به همراه شوگرهایی که درون آن هستند خشک شود. در این مرحله می توانیم بگوییم که کار تقریباً تمام شده و فقط کافی است تا با یک شانه مخصوص شوگرهای اضافه ای که خارج از طرح شما هستند و بر روی ناخنتان باقی مانده اند را پاک کنید. دقت کنید که به شکلی از شانه استفاده کنید که به طرح شما آسیبی نزند.