علت کنده شدن ناخن کاشت

علت کنده شدن ناخن کاشت

علت کنده شدن ناخن کاشت : با صرف نظر از آرایش های مناسبتی (مثلاً درست کردن مو برای یک مراسم) ، عموم تغییراتی که بانوان در راستای بهبود وضعیت ظاهری خود روی سر ، صورت ، ناخن ها و دیگر قسمت های بدنشان انجام می دهند ، با چشمداشتی به ماندگاری و استمرار آن صورت می پذیرد و این افراد تمایل دارند که تا زمان اعمال تغییرات بعدی ، اقدامات کنونی را با بالاترین بازدهی خود ببینند .

در همین رابطه زمانی که فردی به منظور کاشت ناخن مصنوعی و ترمیم وضعیت ظاهری سپر انگشتان خود مبلغی را در نظر می گیرد ، به تناسب آن نیز انتظار دارد تا خروجی کار با کیفیت بالایی نمایان شود ؛ طبیعیست که صحبت از علت کنده شدن ناخن کاشت برای فردی که چند ده هزار تومان برای این کار صرف کرده و متقاضی دیگری که صدها هزار تومان بودجه به این کار تخصیص داده است هم تراز نخواهد بود ، چرا که تفاوت در این هزینه ها می تواند به کیفیت مواد مصرفی ، میزان مهارت استاد ناخنکار ، میزان به روز بودن متد یا روش کاشت یا کارایی ابزار و وسایل کمکی اشاره داشته باشد ، در نتیجه می توان گفت که عموماً هزینه بیشتر و کاشت در سالنی با اعتبارتر به تولید محصولی بهتر می انجامد و بالعکس . نا گفته نماند که در این مسیر ، ممکن است علت کنده شدن ناخن کاشت در همه موارد مشترک و یکسان باشد ، ولی با این حال پس از بررسی مهمترین علل این رخداد خواهیم دید که چه نوع محصولاتی زودتر می افتند .

در خصوص علت کنده شدن ناخن کاشت ، در ابتدا باید اذعان داشت که درصد تخریب و مشکل برای ناخن های قالبی بیشتر از سایر روش هاست . در شرایطی که موادی با کیفیت های مختلف در بازار یافت می شوند ، چنانچه ناخنکاری از مواد ارزان قیمت استفاده کند ، این محصولات در همان بدو کار به خوبی روی ناخن ننشسته و با کمتری تنشی از جای کنده می شود .

این یک معادله ساده است : ناخنکاری که از مواد ارزان استفاده می کند ، دستمزد کمی هم می گیرد و ناخن نتیجه فعالیت وی نیز به سرعت از بین می رود . از سویی دیگر ناخنکار حرفه ای که ترجیح می دهد که کارش را با مواد مرغوب ولی گران تر پیش ببرد ، به دلیل اینکه نمی تواند از جیب خود برای مواد هزینه کرده و یا اجرت کارش را کاهش دهد نیز مبلغ بیشتری گرفته اما حاصل زحماتش نیز عمر و زیبایی بیشتری دارد . در همین رابطه مورد اول نمی تواند گران کار کند چون فردی به وی مراجعه نمی کند و مورد دوم هم نمی تواند ارزان کار کند چون برای وی صرفه اقتصادی ندارد ؛ لذا هیچ گرانی و ازدیاد قیمتی در این رابطه بی علت نیست .

در مورد بعدی علت کنده شدن ناخن کاشت با توجه داشت که نمی توان روی زمینی سست و نامناسب ، یک سازه بنا کرد ، در نتیجه عدم تناسب و بسترسازی مناسب نیز عامل دیگری در سقوط این سازه های شیمیایی (ناخن های مصنوعی) می باشد . به همین دلیل است که در آموزش کاشت ناخن تأکید می شود که اگر به خوبی سطح رویی ناخنی را سوهان نکشیم ، چربی آن را از بین نبرده و یا ناهمواری های آن در حد استانداردی نباشد ، این مواد به خوبی روی ناخن نخواهند نشست و پس از چندی فرو می ریزند .

وقتی می خواهیم دو ماده  (مثلاً دو تکه کاغذ) را به کمک چسب مایع به هم بچسبانیم ، این محصول تا زمان مشخصی کارایی داشته و پس از آن خشک می شود . به همین دلیل است که نمی توان تا ابد صبر کرده و از سوی دیگر حتی اگر به صورت مقطعی هم دو ماده را به هم متصل کند ، به دلیل اینکه زمان اکتیو یا فعّال بودن آن گذشته است پس از مدتی قدرت خود را از دست داده و می شکند . در همین رابطه ، پرایمر به عنوان چسب در صنعت زیبایی ناخن ، اگر از جنس مرغوب و نامداری نباشد پس از گذشت چند دقیقه خشک می شود ، پس ناخنکاری که همه ناخن ها را پرایمر زده و به سراغ کاشت می رود ، چنانچه دستانی فرز و سریع ندارد باید بداند که احتمال کنده شدن ناخن های آخری (آخرین ناخن هایی که کاشته می شوند) بیشتر است .

در ادامه گفتنیست که برخورد مواد کاشت با پوست دور ناخن به دلیل اینکه هوا را به زیر مواد منتقل می کند و این پدیده سیال نیز همچون آب روی آتش اثر مواد ما را از بین می برد ، عامل بعدی کنده شدن ناخن های مصنوعی می باشد . نهایتاً گفتنیست که پیدایش قارچ که در یادداشت های قبلی به طور مفصل در خصوص آن صحبت کرده ایم هم یکی دیگر از علل کنده شدن ناخن کاشت می باشد که وجود یا عدم رشد آن ، مستقیماً با میزان مهارت ناخنکار در ارتباط است .