ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن

ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن

ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن : شاید باورش کمی سخت باشد اما با وجود پیشرفت های بسیار انسان در حوزه علم پزشکی ، علوم طب باستانی چینی همچنان از بهترین و کارآمد ترین علوم پزشکی دنیا محسوب می شوند. بسیاری از بیماران پس از اینکه از پزشکان و علوم نوین برای درمان بیماری خود نا امید می شوند به سمت طب های سنتی از جمله طب باستانی چینی می روند و عجیب آنکه در بسیاری از موارد از این علوم باستانی نتیجه گرفته و حال آنها نیز رو به بهبودی می رود.

در طب چینی بسیاری از قسمتهای مختلف بدن مانند دست ، پا و انگشتان ، مسئول اعضای مهم داخلی آن هستند و ماساژ دادن این قسمت ها روشی برای تضمین سلامت آن اعضای داخلی شناخته می شود. در ادامه سعی می کنیم فواید ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن به ویتامینه کردن دست نیز معروف است بپردازیم.
در طب باستانی چینی اعتقاد بر این است که هر کدام از انگشتان دست و پا به یکی از ارگان های داخلی بدن متصل است و با ماساژ آن انگشت خاص می توانیم باعث بهبودی مشکلات آن عضو خاص شویم . به عنوان مثال از انگشت شصت در این طب به عنوان مسئول قلب انسان یاد شده است ، به طوریکه گفته می شود در صورت بروز مشکلات قلبی مانند بالا و پایین رفتن ضربان قلب ، ماساژ این انگشت می تواند باعث تنظیم ضربان آن شود ؛ همچنین گفته شده است که این انگشت مسئول فعالیت ریه های انسان نیز می باشد و ماساژ آن می تواند در دردهای ریوی کاملاً موثر باشد.
در ادامه بحث در مورد فواید ماساژ دست و یا ویتامینه دست ، می توانیم ماساژ انگشت اشاره در هر دو دست را ذکر کنیم که بر طبق گفته های طب باستانی چینی ماساژ این انگشت می تواند باعث رفع مشکلات دستگاه گوارش و دردهای شکمی شود. در واقع اگر در هضم غذا مشکل دارید و یا دائماً دچار نفخ معده هستید ماساژ دست و انگشتان اشاره می تواند چاره ساز مشکلات شما باشد.
جالب است بدانید که انگشت وسط که در جوامع غربی نشان دادن آن به کسی مشخصاً به معنای بی احترامی و اهانت به او است مسئول نظارت بر گردش خون انسان می باشد. یعنی در واقع مشکلاتی از قبیل تهوع ، سرگیجه و یا بی خوابی که ناشی از تداخلات در عمل گردش خون هستند ، به واسطه ماساژ این انگشت کاملاً از بین می روند و یا در حداقل شرایط این مشکلات تا حد زیادی کم می شوند.
یکی دیگر از انگشتان ما که ماساژ آن می تواند به طرز تعجب آوری باعث تغییر خلق و خوی ما شود انگشت حلقه است. این انگشت که بنا به رسوم باستانی تا همین عصر حاضر محل قرار گیری حلقه های نامزدی و ازدواج زوجین بوده است وظیفه کنترل اخلاقیات و احساسات ما را بر عهده دارد. ماساژ انگشت حلقه می تواند تا حد زیادی در درمان افسردگی و ناراحتی موثر باشد. همچنین غدد و اندام لنفاوی که به نوعی فیلتر بدن محسوب می شوند و باعث خروج مواد سمی از بدن می گردند نیز توسط این انگشت کنترل می شوند و می توان با ماساژ آن به کارایی بهتر این اندام ها کمک نمود.
به عنوان آخرین انگشت ماساژ دست آموزش کاشت ناخن انجام می گیرد باید به انگشت کوچک اشاره کنیم. برخلاف اندازه کوچک این انگشت ، وظیفه بسیار بزرگی بر گردن آن است و این وظیفه مراقبت و نگهداری از کلیه ها است؛ کلیه ها که عضو بسیار مهم و حیاتی برای بدن محسوب می شوند به واسطه ماساژ این انگشت بهتر کار خواهند کرد ؛ ضمن اینکه ماساژ این اندام می تواند به درمان سردرد های مزمن نیز کمک کند و در برخی موارد به صورت کامل درد را از بین ببرد. در کشورهای آسیای شرقی به خصوص چین و ژاپن برای افرادی که مشکلات کلیوی دارند ماساژ دائم انگشتان کوچک دست ها توسط پزشکان تجویز می گردد و همینطور برای رفع سردرد ها این عمل به بیماران توصیه می شود.
پس از بررسی فواید ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن و هر کدام از انگشتان بدن حال به چگونگی انجام این کار می پردازیم. ویتامینه کردن دست در واقع همان ماساژ دست می باشد که به دلیل استفاده ماساژور از روغن هایی که حاوی ویتامین های مختلف مانند E و D می باشند این عمل را ویتامینه کردن دست نیز می نامند. ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن عموماً پس از انجام کارهایی مانند مانیکور ناخن ها ( با هر سبکی که انجام شود ) ، کراتینه و ماسک دست انجام می شود.
از نکاتی که در آموزش کاشت ناخن برای ماساژ دست باید به خاطر داشته باشید این موضوع است که به هیچ عنوان در زمان ماساژ از دستکش استفاده نکنید. حتی اگر قبل از ماساژ مشغول انجام مانیکور بوده اید و دستکش در دستتان است ، در هنگام انجام ماساژ دستکش خود را در بیاورید. برای شروع ماساژ دست در آموزش کاشت ناخن و انگشتان دو دست خود را کاملاً با روغن های ویتامینه مخصوص این کار چرب نموده و از بالای آرنج شروع با ماساژ دادن دست کنید. به خاطر داشته باشید که هر کدام از انگشتان نماینده ای از عضو های بدن هستند پس در زمان ماساژ به خوبی این کار را انجام دهید . پس از آنکه از آرنج به پایین دست رسیدید کف و روی دست را با ملایمت ماساژ داده و سپس به سراغ تک تک انگشتان رفته و هر کدام را به شکل جداگانه ای ماساژ دهید. نکته ای که کار شما را از دیگران متمایز جلوه می دهد سر انگشتان است که باید برای ماساژ آنها دستتان را دوباره کمی چرب کنید و سر انگشتان را به آرامی ماساژ دهید تا کارتان به پایان برسد.
این مطلب درست است که علوم باستانی و از جمله طب چینی هیچ گاه از نظر علمی ثابت نشده اند اما به خاطر داشته باشید که علم از اثبات مسائل بسیاری باز مانده است و این دلیلی بر غلط بودن و یا وجود نداشتن آنها نمی باشد. طب چینی سالیان سال است که کار می کند و همچنان تاثیرات آن در سلامتی انسان ها ادامه خواهد داشت.