نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده

نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده

نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده : لازم به توضیح نیست که ناخن مصنوعی به عنوان عضوی غیر اورگانیک پس از اتصال به انگشتان ما ، همانطور که از نامش هم پیداست عاملی مصنوعیست ، پس بدیهی می باشد که بدن ما قادر به حراست از آن همانند قسمت های طبیعی متعلق به خود نبوده و با وجود اینکه حتی ناخن های خدادادی ما نیز فاقد حس و روح هستند ، اما با این حال از قدرت ترمیم و مصونیت بیشتری در برابر عوامل نامساعد و آسیب زننده محیطی به نسبت نمونه های مصنوعی برخوردارند .

در همین رابطه در آموزش کاشت ناخن خواهیم آموخت که چگونه می توان این قسمت های تازه اضافه شده به بدن را ترمیم کرده ، در شرایط آرمانی و ایده آلی نگه داشت و نهایتاً در صورت آسیب دیدگی آن ها را ترمیم کرد ؛ پس اگر مشتاق کسب آموزه هایی کاربردی در این زمینه هستید ، با ما در یادداشت نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده همراه باشید :

  • خشک نگه داشتن ناخن ها

لازم به تاکید نیست که ناخن های مصنوعی به نوعی به سطح ناخن های طبیعی ما می چسبند و این اتصال بواسطه موادی چسبناک محقق می گردد . با اینکه این چسب ها پایه آبی نبوده و در آب حل نمی شوند ، اما درگیری آن ها با رطوبت در بلند مدت و به طور مستمر باعث شل شدن و در نهایت زمینه ساز سقوط آن ها می شود . پس اجازه ندهید که دستانتان خیس مانده و پس از هر بار شست و شو یا برخورد با آب ، آن ها را به خوبی خشک نمایید .

  • استفاده از شوینده های آنتی باکتریال

می دانیم که فضای سرد ، تاریک و مرطوب زیر ناخن فرصت مناسبی برای رشد و تولید مثل قارچ و باکتری هایی می باشد که به هر طریقی به زیر آن نفوذ کرده اند ؛ به همین دلیل یکی از مراحل اولیه در کاشت و نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده اعمال ضد قارچ است . حال آیا این بدان معناست که دیگر این موجودات ذره بینی به زیر آن نفوذ نمی کنند ؟ خیر ! پس استفاده از صابون یا ژل های آنتی باکتریال به این دلیل حائز اهمیت می باشند که زمینه عرض اندام و قدرت گیری به این عوامل را نمی دهند ، به ویژه اگر مکرراً و مستمر مصرف شوند .

  • جلوگیری از پیامدهای نامطلوب پس از مشاهده اولین نشانه ها

ناخن مصنوعی ممکن است پس از چندی شکسته یا لب پر شود . اجازه ندهید تا کار به جای وخیم کشیده و سپس به فکر ترمیم آن بیافتید ، در همین رابطه پس از اینکه ناخن مذکور اولین چشمه های آسیب دیدگی را به نمایش گذاشت ، به ناخنکار خود مراجعه کرده و در پی بهبود وضعیت آن باشید .

  • استفاده از برق ناخن

برق ناخن تنها ماده ای برای درخشش بیشتر ناخن نیست و فوایدی در راستای سلامت اسکلت خود ناخن نیز دارد ؛ پس در مراقبت از ناخن کاشته شده استفاده هفته ای یکبار از آن فراموش نشود .

  • عدم استفاده از استون روی ناخن های اکلریکی

لاک زدن بخش لاینفکی تزئینات ناخن – چه طبیعی و چه مصنوعی – بوده و طبعاً رنگ پریدگی یا تمایل به پاک کردن آن هم بخشی جدا نشدنی از این اقدام می باشد . با توجه به این توضیحات ، سعی کنید با کمک لاک پاک کنی حاوی کاندیشنر این رنگ های زینتی را از بین ببرید ، چرا که استون با ذات مواد اکرلیکی در تضاد بوده و باعث خورده شدن و تضعیف آن ها می شود .

  • توجه ویژه به هشدار های پوست اطراف ناخن ها

بدن ما سامانه ای هوشمند است ، حال اینکه به جای آلارم و چراغ دادن ، با تغییر رنگ ، سوزش ، خشکی ، پوست پوست شدن یا سایر تغییرات فیزیکی پیغام خود را به ما می رساند . به طور مستمر و در راستای نحوه مراقبت از ناخن کاشته شده آن ها بررسی نمایید . اگر خشکی زیادی دیدید با مرطوب کننده های گوناگون آن را از بین ببرید و چنانچه این وضعیت نامطلوب و غیر عادی ادامه داشت ، اقدام به برداشتن ناخن مصنوعی کنید ، چرا که ممکن است این تغییرات نتیجه ناسازگاری مواد با پوست دستتان باشد .

  • چرب کردن ناخن ها

استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون سبب می شود تا مقاومت ناخن های شما در برابر شکستگی افزایش یافته و در صورت قرارگیری تحت تنش به راحتی شکسته نشوند .